На Дніпропетровщині з підозрою на кір ушпиталили дитину

На Дніпропетровщині з підозрою на кір ушпиталили дитину

На Дніпропетровщині з підозрою на кір ушпиталили дитину
Фото ілюстративне\Суспільне

У П'ятихатській громаді Дніпропетровщини зареєстрували випадок підозри на кір. Про це сказано на сайті обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України.

За повідомленням, дитину ушпиталили до інфекційного відділення центральної міської лікарні.

Лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи тривають, зазначили в лабораторному центрі.

Що таке кір і чому він небезпечний

  • Кір – дуже заразне та небезпечне захворювання, яке легко поширюється, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть.
  • Вірус кору передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Щоб заразитися, достатньо вдихнути найдрібніші краплі слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого, чи доторкнутися до предмета, забрудненого збудником. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
  • Найвразливішими до кору є діти до року, проте кір загрожує всім невакцинованим людям, дорослим у тому числі. В Україні попередній спалах кору, за даними ЮНІСЕФ, відбувся у 2017-2019 роках. Через те, що підвищення цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються кожні чотири-п’ять років, найближчим часом можливий новий спалах.

Як захиститись і вберегтись

  • Збільшення захворюваності на кір можливе як серед дітей, так і серед дорослих. Головна причина – недостатнє охоплення щепленнями, яке чи не єдине може захистити від хвороби. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.
  • Вакцинацію від кору, краснухи та паротиту (КПК), відповідно до календаря профілактичних щеплень, мають робити дітям у 12 місяців та ревакцинацію у шість років. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.
  • Дорослі, які не мають точних даних щодо щеплення від кору, мають отримати дві дози вакцини з мінімальним інтервалом у 28 днів. Якщо людина контактувала з хворим на кір, їй варто ввести вакцину якомога раніше – не пізніше ніж через 72 години від первинного контакту з хворим. Якщо минуло 72 години, то є рекомендація вводити інший препарат – імуноглобулін, який має убезпечити від хвороби або полегшити її перебіг. В Україні щеплення роблять бельгійською вакциною "Пріорикс".
  • Кір не поширюється там, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок