Без права на помилку: 20 хмельничан сьогодні здавали на права під камеру

Без права на помилку: 20 хмельничан сьогодні здавали на права під камеру

Без права на помилку: 20 хмельничан сьогодні здавали на права під камеру Фото: Суспільне

20 осіб сьогодні здавали іспити на водійське посвідчення у Регіональному сервісному центрі МВС України в Хмельницькій області по-новому. Зокрема, стала обов’язковою фото- та відеофіксація іспитів.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна спеціалістка зв’язків із громадськістю сервісного центру Людмила Лужняк.

Хмельничанин Сергій Подолян складає іспит з теорії. На моніторі комп’ютера вказаний час, а його відповіді фіксує камера відеоспостереження. Зеленим кольором відображаються правильні відповіді, червоним -неправильні. За 20 хвилин учасник екзамену має відповісти на 20 запитань, при цьому допускається дві помилки.

Сергій Подолян на іспиті допустив три помилки. Каже, уже їх знайшов і з результатом екзаменації погоджується. Додає: іспит буде перездавати. Сергію Подоляну адміністраторка Хмельницького територіального сервісного центру Вероніка Підвисоцька вручила документи на перездачу.

«Це дуже позитивно для тих людей, які не склали іспит, але з результатом не погоджуються. В 10-денний термін вони мають право оскаржити рішення, подивитися відеофіксацію. Ми можемо зібрати комісію і вирішити, чи дійсно правильним був результат іспиту, чи ні. Зберігається відео протягом 3 місяців. Зараз відеофіксація є обов’язковою, людина відмовитись від неї не може», - каже Вероніка Підвисоцька.

Під час практичного екзамену з навиків водіння автомобіля, камеру відеоспостереження встановлюють у салоні авто. Завдяки відеофіксації, процес спостерігається як на дорозі, так і всередині самого автомобіля. Таким чином можна побачити, чи були ті помилки, які екзаменатор зазначив, чи ні. На практичний іспит виділяється від 30 до 60 хвилин.

«Зараз вже є обов’язкова відеофіксація складання іспитів для отримання водійських прав. Громадяни не мають права відмовитись від неї, хоч до сьогодні вони мали таку можливість. Але завжди процес іспитів здійснювався під наглядом екзаменаторів, екзаменаційної комісії. Був на екзаменації чек-лист. Це - обовязковий документ, з яким ознайомлюється кандидат у водії, він обов’язково ставить там підпис. Таким чином засвідчує те, що він погоджується з рішенням екзаменації. Якщо не погоджується, він може його оскаржувати», - розповідає Людмила Лужняк, головна спеціалістка зв’язків із громадськістю Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС України в Хмельницькій області.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди