У Бучі планують створити мурал та меморіал, присвячені загиблим під час російської окупації

У Бучі планують створити мурал та меморіал, присвячені загиблим під час російської окупації

У Бучі планують створити мурал та меморіал, присвячені загиблим під час російської окупації
Проєкт муралу загиблим у Бучі Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині планується створити мурал, який присвятять загиблим на вулиці Яблунській. Наразі триває обговорення. Про це у Telegram повідомив мер міста Анатолій Федорук.

"Зустрівся з родинами, що втратили рідних під час окупації на "Агробудпостач" по Яблунській, 144. На місці вбивства восьми тероборонців вирішили зробити мурал та пам’ятні дошки",— каже Федорук.

За його словами, поряд планують встановити меморіал для понад 60 бучанців, які загинули по всій вулиці Яблунській та у мікрорайоні Склозавод. Проєкт ще потребує допрацювання, але вже є попередньо узгоджені рішення,— підсумував мер Бучі.

Що відомо про окупацію Бучі на Київщині

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.

Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

На початок