Зеленський пропонує Раді запровадити санкції проти Ірану

Зеленський пропонує Раді запровадити санкції проти Ірану

Зеленський пропонує Раді запровадити санкції проти Ірану
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній раді запровадити санкційні обмеження проти Ірану.

Відповідний проєкт постанови зареєстрований на сайті парламенту.

"Відповідно до статті 93 Конституції України та частини другої статті 5 Закону України "Про санкції" вношу на розгляд Верховної Ради України проєкт Постанови Верховної Ради України "Про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 травня 2023 року "Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран", — йдеться у відповідному поданні.

Серед іншого санкції передбачають:

  • обмеження торговельних операцій з товарами і послугами, на міжнародні передачі яких поширюється дія закону "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" з резидентами Ірану;
  • повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень резидентами Ірану територією України, пов’язаних із вищезгаданими операціями;
  • запобігання виведення капіталів резидентами Ірану за межі України;
  • заборона передання резидентам Ірану технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

Новина доповнюється

На початок