Поліцейський офіцер громади. На Миколаївщині триває безпековий проєкт

Поліцейський офіцер громади. На Миколаївщині триває безпековий проєкт

Поліцейський офіцер громади. На Миколаївщині триває безпековий проєкт
Галицинівська громада Миколаївської області, січень 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині продовжують впроваджувати проєкт "Поліцейський офіцер громади", відновили відбір та навчання поліцейських офіцерів у громади. Ці процеси були призупинені через повномасштабну війну. Станом на 28 травня проєкт реалізовують в 16 територіальних громадах області, у дев'яти з них поліцейські офіцери вже працюють.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник сектору взаємодії з громадами Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції у Миколаївській області Олександр Козловець.

За словами Олександра Козловця, проєкт "Поліцейський офіцер громади" в Україні діє 5 років, у Миколаївській області — із 2020 року. Серед перших були Галицинівська, Бузька, Олександрівська та Ольшанська громади. Згодом 29 громад області виявили бажання взяти участь в проєкті. На початку повномасштабної війни реалізацію безпекової програми призупинили на кілька місяців і відновили влітку 2022 року.

"У квітні троє людей закінчили навчання за спеціальністю "Поліцейський офіцер громади". Один з них отримав призначення в Олександрівську громаду. Очікують на призначення поліцейські з обслуговування Кривоозерської та Вільнозапорізької громад. Із травня навчаються ще п'ять поліцейських", — розповів начальник сектору взаємодії з громадами.

Поліцейські офіцери Олександрівської громади Вознесенського району
Поліцейські офіцери Олександрівської громади Вознесенського району. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У травні 2023 року був відкритий конкурсний відбір ще на чотири вакансії — поліцейські офіцери з обслуговування Доманівської, Прибужанівської, Прибузької та Степівської громад.

"До 4 червня будь-який поліцейський з вищою освітою зі стажем не менше півтора року та наявністю водійських прав може подати анкету та долучитися до команди поліцейських офіцерів громади. В рамках проєкту кожен поліцейського забезпечують службовим автомобілем, на території громади відкривається поліцейська станція", — скзав Олександр Козловець.

За його словами, станом на 28 травня проєкт реалізується завдяки зацікавленості громад, сприяння у наданні поліцейським службового автотранспорту.

Денис Фільєв — один із двох поліцейських офіцерів Галицинівської громади Миколаївського району. За його словами, з початком повномасштабного вторгнення армії Російської Федерації довелся виконувати непритаманні для мирного часу обов’язки: евакуація жителів, мінна безпека, патрулювання, доставка гуманітарної допомоги.

Поліцейська станція в селі Лимани була зруйнована російськими обстрілами. На початку 2023 року відкрили нову станцію в селі Галицинове у приміщення будинку культури.

"Тут ми здійснюємо прийом громадян. Зараз на території громади значно тихіше, люди повертаються в свої домівки, поступово налагоджують побут. Ми перебуваємо на території громади і допомагаємо жителям. Особливо гостре питання з розмінуванням, тому контактуємо з усіма підрозділами — волонтерське розмінування, ДСНС, військові, щоб знизити ризики травмування чи загибелі жителів громади. Дуже багато звернень щодо фіксації пошкоджень житла", — каже поліцейський офіцер громади.

Поліцейський офіцер об'їжджає громаду на автівці
Поліцейський офіцер об'їжджає громаду на автівці. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У складі Шевченківської територіальної громади Миколаївського району 21 населений пункт. Зі слів голови громади Олега Пилипенка, є потреба у трьох поліцейських офіцерах. Працює станом на травень 2023 року один офіцер.

"Поліцейський взаємодіє зі старостами громади, керівниками відділів місцевої влади, закладами освіти. Здійснює серйозну превентивну роботу, що відрізняє офіцерів громади від дільничних. Ми зараз знову порушуємо питання про розширення штату поліцейських офіцерів в громаді. Це важливо для безпеки. На сесії виділили гроші на придбання службового автомобіля, на забезпечення пальним, також на поліцейську станцію", — розповів пан Олег.

За словами голови Шевченківській громади, станом на 28 травня більше дев'ти тисяч жителів повернулися з евакуації. Частина населених пунктів була на лінії вогню, частина — в окупації.

"Поліцейський офіцер громади вирішує різні проблеми. Зокрема, контроль за зброєю та боєприпасами, що жителі знаходили на кинутих позиціях окупантів та забирали додому. Поліцейський має здійснювати превентивну роботу, аби не допустити трагічних наслідків", — сказав Олег Пилипенко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок