Нагороджена медаллю вівчарка Кіра та її колежанка: як в Одесі тренують службових собак Нацгвардії

Нагороджена медаллю вівчарка Кіра та її колежанка: як в Одесі тренують службових собак Нацгвардії

Ексклюзивно
Нагороджена медаллю вівчарка Кіра та її колежанка: як в Одесі тренують службових собак Нацгвардії
Вівчарка Кіра. Фото: Суспільне Одеса

Вівчарки Кіра і Мая — службові собаки Національної гвардії України. Вони працюють разом з кінологами Володимиром та Олександром. Нещодавно Кіру нагородили медаллю "За віддану службу" ІІІ ступеня. Як працюють та тренуються службові вівчарки — у матеріалі Суспільного.

З Кірою займається кінолог Нацгвардії України Володимир. Разом вони працюють близько двох років: ходять у патруль, працюють на блокпостах та затримують правопорушників.

"Спочатку, коли я з нею познайомився, було важко знайти спільну мову. Її господар демобілізувався, вона за ним сумувала. З часом знайшли спільну мову, одне-одного розуміємо, слухається, любить, захищає", — розповідає Володимир.

За розкриття кримінального злочину службову собаку Кіру нагородили медаллю за віддану службу третього ступеня. Також нагороду отримав Володимир.

"Нещодавно на блокпосту під час несення служби зупинили машину, під час обшуку знайшли у багажнику пістолет. Після того було її нагороджено", — каже Володимир.

вівчарка Кіра
Кінолог Нацгвардії України Володимир та службова собака Кіра. Фото: Суспільне Одеса

З 2018 року разом з бельгійською вівчаркою Маєю служить у Нацгвардії кінолог Олександр. Собака спеціалізується на пошуку зброї та набоїв. До початку повномасштабної війни вони також були у зоні ООС, розповідає чоловік.

"Дуже любить ласку, іграшки, предмети, все, що стрибає, бігає, грає — все вона любить. Вона у мене активна, гіперактивна. Хоче за метеликами поганяти, мух повідганяти — все дуже цікаво для неї. Де є рух — там і вона", — розповідає про свою напарницю Олександр.

вівчарки нацгвардії
Кінолог Олександр проводить тренування вівчарки Маї. Фото: Суспільне Одеса

Загалом кінологи тренують собак п’ять разів на тиждень, аби вони були рухливими та могли виявляти злочинців. За словами Олександра, спочатку він дає настанову собаці і показує що вона отримає, коли виконає її.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок