На Тернопільщині зберігають Герб України, який на Херсонщині обстріляли окупанти

На Тернопільщині зберігають Герб України, який на Херсонщині обстріляли окупанти

На Тернопільщині зберігають Герб України, який на Херсонщині обстріляли окупанти
Суспільне Тернопіль

Переселенка з Херсонщини Світлана Рись перевезла на Тернопільщину Герб України, який під час окупації обстріляли російські військові. Жінка розповіла Суспільному, що зараз він знаходиться у музеї в Збаражі.

За словами Світлани, після того, у селище Велика Олександрівка, де вона проживала, російські війська зайшли 16 березня минулого року. У квітні сім’я виїхала до Кривого Рогу. Потрапити у свій дім Світлані вдалося у жовтні. Коли повернулася, то у своїй оселі побачила розстріляні стіни, двері та тризуб, який висів на стіні.

"Коли ми зайшли в будинок, то він був наповнений смородом гнилого м’яса з холодильника. Цей запах на все життя у мене буде асоціюватися з росіянами, з їхнім "русскім міром", який вони принесли на нашу землю".

Світлана Рись
Світлана Рись. Суспільне Тернопіль

Світлана розповідає, окупанти обстріляли все.

"Я нарахувала близько трьохсот отворів на меблях, стінах. Відкрила дверцята шафки, де був посуд і все було розтрощене. Жодної вцілілої речі. Не вкладалося в голові, чому саме куток нашої кухні став таким ненависним? Вони розстрілювали його з веранди, на шафі лежала гора битого посуду і бруду. Я не могла зрозуміти, чому. Але потім, перебираючи всі ті черепки, плачучи над ними, я знайшла герб. Ми зрозуміли, що вони розстрілювали його, влаштували, так би мовити, тир".

Обстріляний окупантами герб
Обстріляний окупантами герб. Фото: Світлана Рись

Зараз розстріляний тризуб знаходиться у Збаразькому музеї російсько-української війни, – розповіла зберігачка фондів Іванна Козира.

"Я побачила цей герб в соцмережах. Тоді написала пані Світлані, що є такий Музей російсько-української війни сучасної і цей тризуб міг би стати експонатом музею".

Іванна Козира
Іванна Козира. Суспільне Тернопіль

Герб передали до музею взимку минулого року. Іванна Козира каже, чекає подружжя Світлани і Віталія Рись на офіційне відкриття експонату.

На початок