Може врятувати життя. У громаді на Миколаївщині відбувся тренінг з тактичної медицини

Може врятувати життя. У громаді на Миколаївщині відбувся тренінг з тактичної медицини

Може врятувати життя. У громаді на Миколаївщині відбувся тренінг з тактичної медицини
Тренінг за протокол M.A.R.C.H, 25 березня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Понад двадцять освітян з Березнегуватської громади Баштанського району відпрацьовували навички надання домедичної допомоги у місцевій школі. Допомагали їм у цьому інструктори з Миколаєва, які виїжджають в громади області відповідно до поданих заявок.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця навчально—тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО" Зоя Філіппова.

За словами Зої Філіппової, тренінг триває в середньому п'ять годин. Інстуктори навчають, як зупиняти кровотечу, як виявляти проблеми з дихальними шляхами, циркуляцією крові, гіпотермією.

Керівниця навчально-тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО" Зоя Філіппова
Керівниця навчально-тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО" Зоя Філіппова. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Ми називаємося "КОЛЕСО»". Це як раз відповідає українізованому акроніму КОЛЕСО. Кров, легені, серце. Саме за таким алгоритмом надається допомога і на полі бою, і у випадку якомусь у громадському житті", — розповіла керівниця навчально-тренувального центру.

Навчання з домедичної допомоги, Березнегуватська громада
Навчання з домедичної допомоги, Березнегуватська громада. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Навчання відбувалося у двох групах. Інструктори розповіли, як визначити критичну кровотечу. Показали, як складати, розкладати, застосовувати турнікети. Далі практика: люди навчалися зупиняти кров собі та в парах на різних кінцівках в різних положеннях.

Учасники тренінгу накладаю турнікети
Учасники тренінгу накладаю турнікети. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Інструктор Костянтин говорить, що з НАТівського протоколу M.A.R.C.H, що адаптований під україномовний алгоритм дій, а їх 5, основна увага приділяється зупинці критичних кровотеч.

"Кров — це основна рідина в тілі людини. Якщо її не стає, то людина не живе. Тобто дуже важливо, щоб в першу чергу зупинялась саме кров. Тому що більшість втрат на полі бою саме через крововтрату. Або не вчасно зупинили кров, або зупинили її не правильно. Тут важливо навчати бійців, усіх людей правильно зупинити кров", — розповів інструктор.

Інструменти, приладдя з надання домедичної допомоги
Інструменти, приладдя з надання домедичної допомоги. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вікторія на подібному тренінгу втретє. Каже, знання та їх повторення не зайві. Вона і стала ініціаторкою виїзду групи інструкторів до громади.

"У нас активні бойові дії і багато вибухонебезпечних предметів. Засмічені як поля, так і дороги. Залишаються засмічені населені пункти, які були близько до окупованих територій, до Херсонської області, це на кордоні", — сказала відвідувачка курсу.

Інструктор розповідає про надання домедичної допомоги
Інструктор розповідає про надання домедичної допомоги. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Одна із вправ — тампонада. Також може стати в нагоді в екстреній ситуації серед цивільного населення, говорить інструктор Андрій.

Інструктор показує вправу з зупинення кровотечі
Інструктор показує вправу з зупинення кровотечі. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Селище Березнегувате вісім місяців перебувало на лінії вогню. У місцевій лікарні приймали пацієнтів, яким надавали домедичну допомогу, розповіла лікарка—анастезіолог Березнегуватської лікарні Олена Шуліка.

"Бували випадки, коли були активні бойові дії, куди швидка медична допомога не могла виїхати. Надавалась медична допомога військовими, цивільними громадянами. Собі надавали допомогу. Правильно, вчасно надана долікарська допомога рятує життя", —говорить Олена Шуліка.

Олена Шуліка, лікарка-анастезіолог Березнегуватської лікарні
Олена Шуліка, лікарка-анастезіолог Березнегуватської лікарні. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Ізраїльський бандаж, термоковдра, марлеві бинти для тампонади, все це може врятувати життя, каже інструктор Костянтин.

Що відомо

— На Миколаївщині команда навчально—тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО" навчила понад 400 людей. Майже половина з них — військові.

— Миколаївщина стала п’ятою областю, де відкрили філію навчально-тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО". Перший створили у Києві в березні 2022 року. Всього у країні за рік роботи курс прослухали понад 22 тисячі людей.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок