Збираєм інформацію для майбутнього контрнаступу. Боєць Слов'янського полку НГУ з Ізюма — про особливості роботи

Збираєм інформацію для майбутнього контрнаступу. Боєць Слов'янського полку НГУ з Ізюма — про особливості роботи

Збираєм інформацію для майбутнього контрнаступу. Боєць Слов'янського полку НГУ з Ізюма — про особливості роботи
Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії/Facebook

Знищують техніку і піхоту армії РФ, збирають інформацію про шляхи пересування для майбутнього контрнаступу — так розповідає про свою роботу аеророзвідник Слов'янського полку Нацгвардії Олексій. З початку повномасштабного вторгнення він боронить країну від російських військ, які понівечили і його рідне місто Ізюм.

Усе, що можна побачити на його обличчі — блакитні очі. Олексій на псевдо "Діджей" пояснює таке маскування.

"Не стільки сиджу в балаклаві, щоб мене не впізнали. А просто щоб мій образ став наріцательним. Кожен думає приблизно так. Не скільки я особистість, скільки я частина чогось більшого", — каже аеророзвідник.

Олексію — 35 років, родом він з Ізюма, добровольцем пішов до Нацгвардії після початку повномасштабного вторгнення. Мав досвід строкової та контрактної служби. Згадує, до зброї стали і його найрідніші.

"Мій батько пішов записався до лав тероборони міста Слов'янська і там почав виконувати свій борг. Мій рідний брат, коли все почалося у лютому, перебував закордоном, допрацював і поїхав звідти, одразу мобілізувався. Зараз проходить службу в місті Дніпро, в інженерних військах ЗСУ", — згадує Олексій.

Боєць каже — в нього дві вищі освіти, одна з них — комп'ютерні науки. Мав і досвід керування дроном. Тож вирішив займатися аеророзвідкою.

"Купа нюансів — коли можна використовувати той дрон, а коли ні. Коли можна залетіти на ту висоту, коли не можна. Треба дотримуватись погодних умов, треба дотримуватись умов безпеки. Ми можемо знати, що на передньому краю стоять засоби антидронових розрахунків противника або так називаємий окопний РЕБ противника", — розповів про особливості роботи з дроном аеророзвідник.

Нацгвардієць Діджей, аеророзвідник
Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії/Facebook

Наразі він командир підрозділу. Служить у Слов'янському полку Нацгвардії.

"Знищуємо вогневі точки переднього краю противника, доти, дзоти, їхню броньовану техніку. Або не броньовану. Сама важка робота — це піхота, яка знаходиться безпосередньо в окопах переднього краю. Але ми стоїмо одразу за ними. В принципі ми є більш пріоритетними цілями, тому що таке устаткування не в кожного солдата є", — каже Олександр.

Найважче, каже він, працювати під обстрілами противника.

"Пілот має виявляти особову силу противника, де вона зосереджена, яка в траншеях знаходиться. Їхня кількість, їхні шляхи заходу-відходу піхоти — це дуже важливо. Бо якщо ми будемо йти вперед — а ми будемо йти вперед, треба знати, якими шляхами. Тому що ворог мінує стежки, мінує окопи передньої лінії", — пояснив аеророзвідник Олександр.

Його житло в Ізюмі частково зруйноване і пограбоване росіянами. Після перемоги Олексій мріє про відбудову рідного міста.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок