Аграрії Київщини отримають майже 70 млн гривень на розвиток садів та теплиць

Аграрії Київщини отримають майже 70 млн гривень на розвиток садів та теплиць

Аграрії Київщини отримають майже 70 млн гривень на розвиток садів та теплиць
Теплиці для рослин Фото: Уніан (ілюстративне)

Аграрії Київщини — на другому місці за кількістю отриманих грантів та перші серед інших регіонів за загальною площею заявників у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на начальницю управління агропромислового розвитку Ліну Щуревич.

За її словами, на сьогодні 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів, для них виділять близько 58 млн грн. На теплиці — два підприємства мають отримати 9 млн грн.

Вона поінформувала, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур. Також висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

"Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти — частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю",— каже Щуревич.

Також у КОВА нагадують, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів "Дієвий аграрій — успішна громада". Це — часткова компенсація громадянам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету.

Також надаватимуть дотаціїДоплата з державного бюджету для збалансування бюджетів нижчих рівнів. Різновид субсидії. за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку на територіях, де велися активні бойові дії. На це передбачено 3 млн грн,— підсумувала Щуревич.

Що відомо про реалізацію урядової програми "єРобота" на Київщині

Грантові програми "єРобота" — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

Станом на початок квітня в рамках проєкту "єРобота" на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць на Київщині передбачено 61,096 млн грн. У КОВА зауважили, що лідером серед закладених культур є фундук та волоський горіх (157,8 га). У теплицях переважають плодово-ягідні та овочеві культури.

У березні цього року стартувала 4-та хвиля прийому запитів на участь у програмі "єРобота". Претенденти на отримання коштів від держави можуть подати свої бізнес-плани через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

У межах урядової програми "єРобота" на Київщині планували створити понад 600 нових робочих місць.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми "єРобота" для надання грантів підприємцям.

На початок