Зеленський підписав закони про збільшення закладів для роботи ВЛК і спрощення умов оформлення довідки про поранення

Зеленський підписав закони про збільшення закладів для роботи ВЛК і спрощення умов оформлення довідки про поранення

Важливо
Поранений військовий поблизу Бахмута, 24 травня 2023 року
. Поранений військовий поблизу Бахмута, 24 травня 2023 року. Фото: AP/Efrem Lukatsky

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроекти №9154 і №9158, які дозволяють створювати військово-лікарські комісії (ВЛК) при державних і комунальних закладах охорони здоровʼя і спрощують оформлення довідки про обставини травматизації військового під час воєнного стану.

Про це у Telegram повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

Нардеп зазначив, що закони набудуть чинності наступного дня після їх публікації.

Що передбачає законопроект №9154

В пояснювальній записці йдеться, що раніше військово-лікарську експертизу могли проводити тільки комісії, створені при територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки та закладах охорони здоровʼя Міноборони, СБУ та інших військових формувань. Існувала правова неврегульованість, яка не дозволяла створювати ВЛК при інших закладах охорони здоровʼя сектора безпеки і оборони, зокрема Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Служби зовнішньої розвідки України тощо. До закону додали весь склад сектора безпеки та оборони, а також дозволили створювати ВЛК при закладах охорони здоровʼя як державної, так і комунальної форми власності.

Що передбачає законопроект №9158

Документ дозволяє не проводити розслідування про обставини отримання травми в зоні бойових дій. Довідка про травму (поранення, контузію, каліцтво) складається протягом 5 днів на підставі рапорту безпосереднього командира військового та відповідного наказу командира військової частини. У такий самий строк довідка направляється до військового закладу охорони здоровʼя або до територіального центру комплектування і соціальної підтримки. Також запроваджується механізм направлення медичних та інших документів до військового закладу охорони здоровʼя або територіального центру комплектування і соціальної підтримки, а також до військової частини — територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що в цьому законі є норма, відповідно до якої в разі неможливості направлення документів в електронному вигляді обовʼязок направити документи в паперовому вигляді покладається на заклад охорони здоровʼя або територіальний центр комплектування і соціальної підтримки.

2 травня Верховна Рада в цілому прийняла законопроекти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

На початок