Наталя Смілянець зі зруйнованого російською ракетою під’їзду в Умані розповіла, як відновлює здоров’я та сили. Опіки загоюються складно. Втім, найтяжче з невидимими ранами. Те, що вижила, досі вважає дивом.
Наталія Смілянець майже місяць не була біля свого будинку з часу влучання ракети. Свій зруйнований під’їзд бачила лише на фото. Разом зі знімальною групою вперше повернулася туди, де колись був її дім. Пояснила: боляче вертатися знову. З собою пані Наталя принесла бузок, аби покласти до під’їзду, який став могилою її сусідам:
"Усім вам Царство небесне, мої дорогі, мої рідні! Я навіть не знала, де цей монумент загиблим поставили", — пояснила.
Наталії знайоме кожне обличчя на фотографіях загиблих.
"Це її сестра, це її брат. Такі сім’ї були! Я вам не можу передати, які це були люди дорогі. Однокласника мама і його сестра. Сестри знайти досі не можуть, а мама загинула. Її аж на території 5 школи знайшли. Це я про Корінних".

Мало не загинула і сама Наталя. Від її квартири на сьомому поверсі мало що лишилося. В той день жінка була у ній. Коли ракета пройшла крізь її кухню — спала у спальні.
"На виліт влучила ракета. Через мою квартиру, через кухню вилетіла. Я прокинулася. Сплю завжди на лівому боці. А це я прокинулася на животі, дивлюся, що дим і вогонь з кухні", — пояснила Наталія.
Тоді зрозуміла, що треба вибиратися.
"Виходить. Що не можу встати. Мене ж ці 2 куски плити привалили. Все на мені лежало. Я їх не можу ні скинути, ні посунути, ні забрати ніяким чином. Тоді я вилізла звідти і по цих уламках пішла. Там була така кількість уламків!", — пригадала.
Зі зруйнованого та обпаленого будинку її забрали рятувальники. Далі була лікарня. Щодня їй приходили десятки СМС підтримки від друзів, і вони самі приходили.
Вона продовжує відновлювати здоров’я попри те, що вже не в лікарні. З нами ж — повільно, крок за кроком проходить до свого нового тимчасового житла.
"Нам дали на першому поверсі житло, людям, кому взагалі не було куди йти, дали тимчасову кімнату. Нам привозять їжу – ми тільки насипаємо. Поки що ми не готуємо, бо посуду, нічого ж немає", — розповіла жінка.

Наталію досі турбує опік.
"Швидше за все це була плита з арматурою. Плита розпеклася і це в мене цей опік стався. Не факт, що він взагалі загоїться. Думають про пересадку шкіри, але швидше за все буде пластична операція".
Одяг, взуття, як і інше майно — знищене. Найбільше жінка шкодує за втраченими дитячими світлинами та книгами. І навіть купила вже три.
"Олександр Олесь "Княжа Україні", я ж просто за Україну. Василь Шкляр "Характерник", і Етель Войнич "Овід", — додала Наталія.
Жінка розповіла, що починатиме життя з чистого аркуша. І радіє, що тоді дивом вижила.
"Усі підтримують, кажуть, тримайтеся. Я коли згадую тьотю Любу з восьмого поверху у якої теж нічого немає – не те що дому, ні чоловіка, ні сина немає. Як кажуть, я дякую, що забрав грошима. Це тільки завдяки йому і моєму ангелу-охоронцю я жива".

Що відомо про ракетний удар по Умані
- В Умані вранці 28 квітня, під час масованої атаки на Україну, сталося влучання житловий будинок. Про це повідомили Суспільному у пресслужбі Нацполіції Черкащини.
- 28 квітня унаслідок руйнування багатоповерхівки поранення отримали 18 людей, із них шпиталізували дев'ятьох, зазначив Ігор Фесун.
- Станом на 29 квітня в лікувальному закладі перебували п'ятеро травмованих пацієнтів, заступник директора з невідкладної та хірургічної допомоги Олександр Максютов.
- Серед загиблих в Умані – шестеро дітей. Про це повідомив міністр МВС Ігор Клименко.
- 29 квітня пошуково-рятувальну операцію завершили. Загалом рятувальники розшукали 23 тіла загиблих. Криміналісти ідентифікували їх усі. Із шести дітей — троє хлопчиків (півтора, 16 та 17 років) та троє дівчаток (8, 11 та 14 років).
- Фахівці склали 530 актів попереднього огляду про пошкоджене та знищене майно. Пошкоджень зазнали 27 навколишніх будинків.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України