Місто на хвилі. У Миколаєві розробляють п'ять мікропроєктів, пов'язаних з водою

Місто на хвилі. У Миколаєві розробляють п'ять мікропроєктів, пов'язаних з водою

Місто на хвилі. У Миколаєві розробляють п'ять мікропроєктів, пов'язаних з водою
Перший заступник міського голови Віталій Луков під час заходу до Європейського морського дня, 25 травня. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві станом на травень 2023 року розробляють п'ять мікропроєктів, пов'язаних з водою, зокрема фестиваль та реконструкція набережної. Задля реалізації плану міська влада співпрацює з іноземними партнерами.

Про це під час заходу до Європейського морського дня 25 травня розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.

"Ми почали працювати над "Master plan" з італійськими партнерами. І частину цього плану становлять проєкти Блакитної економіки. Тут ми враховуємо наше географічне розташування, наш історичний спадок і сьогодення, в тому числі й реалії війни", — говорить Віталій Луков.

За словами посадовця, на розробку технічної документації кожного проєкту партнери виділили суми до 20 тисяч доларів.

"Серед проєктів, наприклад, івент "Місто на хвилі". Ми не претендуємо на виставки військової техніки як в Арабських Еміратах, але це має бути щось в тому напрямку, де буде культурна, наукова складова. Це буде цілий такий фестиваль. Ми хочемо, щоб він проводився щороку саме в Миколаєві", — каже заступник мера.

Зі слів Віталія Лукова, в планах також реконструкція центральної міської набережної.

"Аби також була можливість замовити прогулянкові подорожі водою, аби там можна було також проводити дослідницькі й культурні заходи з благоустроєм, безпекою. Є й ідея ревіталізації нашого суднобудівного заводу, як це бачать наші партнери, інженери, урбаністи. Ці пропозиції чекає, до речі, президент України. Тобто зараз йде робота над візуалізацією", — розповів Луков.

Зі слів віцемера, вже у 2023 році будуть розроблені технічні документації проєктів, після чого надалі будуть залучатися донори до фінансування їх реалізації.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок