Стріляв у двох цивільних та наказав розграбувати базу відпочинку: у Чернігові судять військового РФ

Стріляв у двох цивільних та наказав розграбувати базу відпочинку: у Чернігові судять військового РФ

Стріляв у двох цивільних та наказав розграбувати базу відпочинку: у Чернігові судять військового РФ
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігівському районному суді заочно судять російського військовослужбовця, командира 74-ї окремої мотострілецької бригади Армена Абгаряна родом з Кемеровської області. Під час окупації Чернігівської області 32 річний командир, за даними сторони обвинувачення, наказав розграбувати базу відпочинку “Андріївські озера” та власноруч стріляв у двох цивільних. В одного з потерпілих випустив три кулі, в іншого — дві.

Сергій Карпачов — власник бази відпочинку у селі Андріївка, що у Чернігівському районі, проживає там з дружиною. Бізнесом займається 20 років. Згадує, російські військові у село прийшли 20 березня, одразу заїхали до господарства, оглянули все та поїхали. Наступного дня вони вже прийшли з обшуками. Син Сергія — український військовий. Тож у чоловіка є стара військова форма, в якій той працює по господарству. Її й знайшли під час обшуку.

"Знайшли ту форму, почали її обшукувати, знайшли папірець у клітинку. У мене є квадроцикли і я писав на ній, запчастини замовляв. Я так гарно у стовпчик написав англійські букви і цифри. І вони:” Що це таке? Координати? Ти тут навідник?", — говорить Сергій Карпачов.
Сергій Карпачов
Власник бази відпочинка "Андріївські озера" Сергій Карпачов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Проводили обшуки в господарстві Сергія тувинці та буряти.

Військові РФ проводили обшуки
Обшуки, які проводили тувинці та буряти. ФОТО: Суспільне Чернігів

Найбільше російських військових під час обшуку розлютила українська символіка, розповів Сергій. На стіні вони побачили тризуб. Чоловіка почали допитувати, дізнавались чи допомагає він ЗСУ, а коли той нічого не розказав, повели до озера на розстріл.

"Якісь буряти вели мене на розстріл. Затворами поклацали, і на цьому все, і поїхали".
База відпочинка "Андріївські озера"
База відпочинка "Андріївські озера", яку грабували військові РФ. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після того випадку Сергій з дружиною вирішили тікати із села. Сіли в машину та зранку виїхали полями у напрямку Києва. Ключі від садиби залишили сусідам. Після цього російські військовослужбовці з’являлися там щодня. Все, що було на території — розграбували, каже Сергій.

"По два-три рази на день сюда заїжджали і брали все, що хотіли, всі інструменти мої. Все, що могли, все крали: простирадла, підковдри, наволочки, рушники, їжа, одяг".

Прокурор обласної прокуратури Ярослав Помаз озвучив, що збитки складають близько 80 тисяч гривень. Після відходу російських військ з Чернігівської області сім’я повернулась додому. Сергій вирішив відновлювати бізнес. Майже всі інструменти довелось купувати заново. Зараз база знову приймає гостей.

Армен Абгарян
Армен Абгарян разом з дружиною. ФОТО: Слідство.Інфо

За даними із соцмереж, Армен Абгарян має дружину та сина. Житель села Пакуль впізнав на фото військовослужбовця РФ людину, яка стріляла в нього з вогнепальної зброї. 24 березня 2022 року, зі слів Олега Парасюка, його та ще одного односельця полонили окупанти та утримували на території лісового господарства. Вимагали надати інформацію про Збройні сили України. Чоловіків били, не отримавши жодної інформації, наступного дня у підвал спустився Абгарян.

"Він зайшов, у нього висів пістолет у кобурі, він розтягнув кобуру, достав пістолет, перегорнув затвор і вистрілив в мене два рази, а потім і у Яковенка тричі, і на цьому я впав", — розповів Олег Парасюк.
Олег Парасюк
Житель села Пакуль Олег Парасюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Коли поранений Олег опритомнів, двері підвалу були відчинені. Чоловікам вдалось втекти, пораненими вони дійшли до сестри Олега, де отримали першу допомогу. Там і переховувались, поки росіяни не залишили село.

Суд над Арменом Абгаряном
Суд над Арменом Абгаряном. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповів прокурор Чернігівської обласної прокуратури Ярослав Помаз, Армена Абгаряна звинувачують у жорстокому поводженні та заподіянні тілесних ушкоджень цивільним та відданні наказу грабувати жителів села. Йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок