Оплата навчальної відпустки під час простою на підприємстві — пояснення черкаських фахівців

Оплата навчальної відпустки під час простою на підприємстві — пояснення черкаських фахівців

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах із вечірньою та заочною формами навчання, надають додаткові оплачувані відпустки.

Що є підставами для надання такої відпустки пояснили в Управлінні інспекційної діяльності у Черкаській області.

У таких випадках діють норми статті 15 Закону України "Про відпустки", йдеться у роз'ясненні фахівців:

"Підставами для надання такої відпустки є заява працівника та довідка-виклик від навчального закладу. Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Підприємство, установа зобов’язані надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Ненадання відпустки у цей час не може бути обґрунтовано виробничою необхідністю".

Зважаючи на це, запровадження простою не може бути підставою для відмови працівникові в наданні оплачуваної навчальної відпустки, зазначили в управлінні.

Також згідно з вимогами статті 217 Кодексу законів про працю України, на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням (статті 211,213, 216 КЗпП), за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок