"Вони заслуговують": у Решетилівці на Полтавщині мають створити пам’ятник захисникам України

"Вони заслуговують": у Решетилівці на Полтавщині мають створити пам’ятник захисникам України

"Вони заслуговують": у Решетилівці на Полтавщині мають створити пам’ятник захисникам України
Фото: Суспільне Полтава

У місті Решетилівка на Полтавщині планують створити пам’ятник захисникам України. Ним вшанують усіх воїнів – від часів козацтва до сучасності. Про це Суспільному повідомив начальник відділу архітектури та містобудування міської ради Олег Приходько. За його словами, до завершення війни загиблих захисників планують вшановувати на дошці пам’яті, яку встановили у центрі міста.

У центрі Решетилівки Юлія Деньга прийшла вшанувати пам’ять свого тата Сергія Остапенка. Він загинув під час захисту України.

"Військовий шлях почався не з повномасштабного вторгнення, а раніше. В серпня 2014-го року тато був мобілізований у зону АТО. Зрозуміло, що коли почалося повномасштабне вторгнення, одразу ж тато зібрав речі і пішов у військкомат", — каже донька загиблого воїна Сергія Остапенка Юлія Деньга.

У Решетилівці мають створити пам’ятник захисникам України
Юлія Деньга біля фотографії свого батька. Фото: Суспільне Полтава

Фото чоловіка розмістили на дошці пам’яті на честь загиблих на війні жителів Решетилівської громади.

"31 грудня востаннє я розмовляла. Говорив, що знаходяться в Донецькій області, в населеному пункті Старорайське. Але вже 6 січня ми отримали звістку, що тато 2 січня отримав тяжке поранення голови під час артелирійського мінометного обстрілу. І 3 січня загинув від отриманих поранень в лікарні міста Краматорськ. Разом з ним загинув його побратим, Кучер Олег. І таке страшне горе накрило Решетилівку у різдвяний вечір", — додала донька загиблого воїна Сергія Остапенка Юлія Деньга.

На а Полтавщині мають створити пам’ятник захисникам України
У Решетилівці зробили стенд захисникам України. Фото: Суспільне Полтава

Як розповідала Суспільному голова Решетилівської громади Оксана Дядюнова, на стендах розмістили фото 39 загиблих військових, які захищали Україну від 2014-го. Це зробили за гроші з бюджету громади до Дня міста, який відзначають 1 травня. До урочистих дат фотографії будуть оновлювати. Це, зокрема, до Дня Конституції та Дня Незалежності. Іще одне фото – Ігоря Вовка – розмістили після його загибелі. Світлина стала 40-ю на стендах.

Згодом планують створити пам’ятних на честь загиблих захисників України від часів козацтва і до сьогодення, каже начальник відділу архітектури та містобудування.

"Ми проводили громадські слухання, щоб більша чисельність населення знала про цю ідею, радилися по місцю розташування. У результаті на той період було вибране місце. Були опрацювання з проєктантами, вони нам надали певні ескізні пропозиції, але це було ще до 2022-го року. Не перейшли до другого етапу, так як почалася війна, воно відтермінувалося. Зрозуміло, що це буде після перемоги. Я думаю, що воїни, що родичі загиблих з розумінням поставляться. Бо наразі краще ці гроші витратити для пришвидшення перемоги", — каже начальник відділу архітектури Решетилівської міської ради Олег Приходько.

На Полтавщині побудують пам’ятник захисникам України
На Полтавщині мають створити пам’ятник захисникам України. Фото: Суспільне Полтава

За словами Олега Приходька, також планують зробити благоустрій території.

"Я – за. Вони заслуговують, воїни наші заслуговують. У мене й син воює. Хай і лавочки поставлять, і квіти можна ставити, вшанувати їхню пам’ять. Вони ж загинули, вони наші воїни", — каже переселенка з Харківщини Ольга Козир.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок