Будівництво модульного будинку, збільшення овочевих посівів та повітряні загрози: інтерв'ю з очільником Вінницької ОВА

Будівництво модульного будинку, збільшення овочевих посівів та повітряні загрози: інтерв'ю з очільником Вінницької ОВА

Будівництво модульного будинку, збільшення овочевих посівів та повітряні загрози: інтерв'ю з очільником Вінницької ОВА
Фото: Суспільне Вінниця

"Біля мене немає тих людей, які не є однодумцями. Серед тих, з ким мав формальне спілкування – відфільтрувалися ті, що зайняли пасивну позицію", – так говорить очільник Вінницької ОВА про зміну свого оточення із початком повномасштабного вторгнення. Суспільне поспілкувалося із ним про ключові моменти з життя регіону після 24 лютого.

"В перші дні війни у Вінницю транзитом приїхали майже 600 тисяч людей"

"Люди їхали на Захід там, де не могли їхати через певні області. У нас був кол-центр, де їх орієнтували логістично, щоб вони могли звертатися в певні громади. Тисяча дітей народились саме у Вінниці.

Вирішили людей не розміщувати в колективні центри проживання, а в приватному секторі. Є дуже багато селищ, де не було населення, ми знаходили власників житла, які віддавали.

Заселений майже весь південь області. Перший місяць заповнені були навіть спортзали, люди спали на підлозі, потім ми почали виправляти цю ситуацію. Міжнародні організації допомагали з ремонтами людям, територіальні громади допомагали".

"Найважчий день за всю роботу – 14 липня".

"На власні очі побачив смерть людей та дітей, багато поранених. Це дуже потужно, підступно. Всі знають це місце. Там проходили гуртки, були діти, концерти, це одна з насичених площ. Вони розуміли, що це масове скупчення звичайних, мирних людей. Попри шок, потрібно було швидко реагувати, займатись ліквідацією, пораненими. Горіли майже 40 автівок, ніхто не міг під'їхати. Потрібна була велика кількість медичного транспорту, звільнити лікарні від планових операцій".

"Планується будівництво модульного будинку для переселенців"

"В Вороновиці планується будівництво модульного будинку для переселенців. До кінця літа це зможемо зробити. Ми це робимо із нашими чеськими партнерами, вони вже погодили проєкт угоди".

"Ми збільшили кількість овочевих посівів"

"Велика частина нашої землі є замінованою навіть там, де вона була деокупована. В нас в країні зменшились площі, де ми можемо зібрати врожай.

У нас посівних площ в області 1,6 мільйонів гектар. Посівна майже на фініші, ми збільшили кількість овочевих посівів, на півдні області сприятливі умови для цього. Ми можемо збирати гарний урожай, зменшили посіви кукурудзи. Проблеми з пальним, захистом рослин немає. В минулому році із засобами захисту рослин були проблеми, але ми минулого року могли зібрати гірший урожай, але він теж був вагомий".

"Вінниччина дуже швидко реагує на повітряні загрози"

"Маршрут ракет так прописують росіяни, що він прилягає по руслу Дністра. Між кордоном України і Молдови. З території Придністров'я залітають теж. В нас область дуже швидко реагує на повітряні загрози. Цю їхню систему вже вивчили, хоча вони і змінюють атаку.

Прошу всіх жителі області не заявляти про роботу ППО, тому що це сигнали для ворога, дуже багато інформації ворог бере з відкритих інформаційних джерел. До прикладу, у Ладижині, коли відбувся обстріл, працівник, який раніше працював в Луганській області, виклав в соціальних мережах відео, були поранені".

Вибір редакції

На початок