Більшість українців не підтримує "декомунізацію" назв міст

Більшість українців не підтримує "декомунізацію" назв міст

Опитування
Більшість українців не підтримує "декомунізацію" назв міст УНІАН

44% українців не підтримують перейменування міст та вулиць в рамках процесу декомунізації.

Про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведеному спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

"Перейменування населених пунктів – це, напевно, той захід державної політики, який викликав найбільше негативних ставлень. 44% ставляться до цього негативно. Позитивно – 30%. Ще близько 20 відсоткам це байдуже", - зазначив аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Кучеріва" Сергій Шаповалов.

Читайте також: Декомунізація чи дегероїзація? Костянтин Дорошенко про спадок тоталітарного минулого

Зокрема, найбільше противників перейменування на півдні країни - там проти таких заходів виступили 56,8% опитаних, та на сході - проти виступили 51,9% учасників дослідження. Більшість негативних відповідей також у центрі - там 42,2 % проти, а за - 28,5%. Натомість найбільше прихильників - на заході: 43,6% опитаних підтримують перейменування.

Більшість українців не підтримує "декомунізацію" назв міст

Окрім того, як відзначили у Фонді, найчастіше негативно до перейменування топонімів ставляться старші люди (47% для вікової категорії 60-69 років та 56% для людей, старших за 70 років), натомість серед молоді відносно більше байдужих.

Дослідження проводилося з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • 32% опитах Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології позитивно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки, тоді як 34% — негативно.
  • 56% опитаних соціологами українців погоджуються із твердженням, що Радянський Союз є відповідальним за початок Другої світової війни разом із Німеччиною.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди