"Вода була вище бордюру": наслідки негоди у Полтаві

"Вода була вище бордюру": наслідки негоди у Полтаві

Доповнено
"Вода була вище бордюру": наслідки негоди у Полтаві
Фото: ГУ ДСНС у Полтавській області

У Полтаві щодо ліквідації наслідків негоди протягом доби до міського відділу оперативного реагування "1580" надійшло 24 заявки. Це переважно підтоплення. Їх ліквідовували, зокрема, рятувальники – на території семи приватних дворів, розповіла Суспільному речниця надзвичайників області Світлана Рибалко.

Вулицю Вузьку у полтавському мікрорайоні Поділ залили водою.

"Сьогодні трошечки краще, вчора повністю весь цей виїзд був затоплений водою. 0:20 Вода була навіть вище бордюру і затоплений був тротуар. Лише на машині можна було проїхати, або ж в якихось гумових чоботах", — каже житель Полтави Євген Сурненко.

Негода у Полтаві
Наслідки негоди у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Заявки до міського відділу оперативного реагування почали надходити від опів на шосту вечора 24 травня.

Як розповіли Суспільному у міському відділі оперативного реагування "1580", жителі громади звертались переважно щодо підтоплення прибудинкових територій та приватних дворів. Усього щодо цього до відділу надійшло 24 заявки.

До ліквідації наслідків негоди, а саме підтоплень, залучались рятувальники – 11 одиниць техніки та 34 людини особового складу. Усували підтоплення на території семи приватних дворів, говорить речниця надзвичайників області.

Наслідки негоди у Полтаві
Негода у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

"Підтопило великою кількістю води, тобто застосовували мотопомпу для того, щоб відкачувати цю воду. Роботу виконували вчора ввечері і, фактично, всю ніч рятувальники працювали. В чому була складність – зокрема в тому, що в деяких приватних домоволодіннях дуже забивалися мотопомпи скошеною травою", — каже речниця надзвичайників області Світлана Рибалко.

"Вода була вище бордюру": наслідки негоди у Полтаві
Наслідки негоди у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Опади різної інтенсивності на території області відмічають з вихідних 20-21 травня, говорить начальниця відділу Полтавського гідрометцентру Олена Панченко.

"24 травня – у цей день у Полтаві, в Лубнах були значні опади. Кількість опадів становила від 30 до 50 відсотків місячної норми лише за кілька годин. Завтра та післязавтра (26 і 27 травня – ред.) у нас ще відмічатиметься нестійкий характер погоди. 01:47 У денні години в п’ятницю на більшій частині території області спостерігатимуться дощі різної інтенсивності. Я вважаю, що таких сильних, як вчора, дощів не буде – вони будуть від слабких до помірних", — каже начальниця відділу Полтавського гідрометцентру Олена Панченко.

Із неділі, 28 травня опадів не прогнозують, а температура буде триматися на рівні 20-23 градусів тепла.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок