Виплатила допомогу матері, колишньому чоловіку та однопартійцям: у Чернігові слухали справу депутатки обласної ради

Виплатила допомогу матері, колишньому чоловіку та однопартійцям: у Чернігові слухали справу депутатки обласної ради

Виплатила допомогу матері, колишньому чоловіку та однопартійцям: у Чернігові слухали справу депутатки обласної ради
ФОТО: Суспільне Чернігів

З 37 прилучан, які отримали матеріальну допомогу у 2022 році з обласного бюджету із так званого "депутатського фонду" депутатки облради Віти Солоревої – її мати, колишній чоловік та однопартійці. Такі дані стали відомі 24 травня на засіданні Деснянського районного суду. Депутатку від фракції ВО "Батьківщина", хочуть притягти до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Засідання суду
Засідання суду по справі депутатки обласної ради. ФОТО: Суспільне Чернігів

Гроші з "депутатського фонду" Солоревої, за які її хочуть притягнути до відповідальності, виконком Прилуцької міськради виділив 15 листопада 2022 року. Загальна сума – 125 тисяч гривень субвенції на виконання доручень виборців депутатами Чернігівської обласної ради. Ці гроші, зі слів Віти Солоревої, призначалися для військових з добровольчого батальйону, командиром якого є Олександр Дуденок.

"Він звернувся до мене і попросив військову форму, на яку потрібно було 125 тисяч. Я проконсультувалася, якщо одною сумою ми все перечисляємо, значить воно буде оподатковуватися і ми так би втратили 20 тисяч. Якщо ми перечисляємо по 3 400 гривень, як фінансову допомогу, значить воно не оподатковується і їм на руки попаде всі 125 тисяч гривень".
Адвокатка Оксана Дуденок
Адвокатка — Оксана Дуденок. ФОТО: Суспільне Чернігів

36 людей, яким призначалася матеріальна допомога, входять до добровольчого батальйону, каже Солорева. Як у цьому списку опинилася її мати, яка отримала 2600 гривень – пояснює так:

"Так як в добровольчому формуванні 36 чоловік і не вистачало однієї людини, щоб закрити суму, я не роздумуючи сказала, що хай моя мама отримає, бо вона віддасть ці гроші хлопцям. Вона отримала і їх віддала. Не отримали гроші двоє людей – вони повернулися назад. Кожен прийшов, отримав кошти, зложилися і закупили військову форму".

Зі слів Віти Солоревої, за ці гроші пошили 15 військових одностроїв.

Справу продовжать слухати на наступному засіданні. За вчинене адміністративне правопорушення прокурор просить призначити покарання у вигляді штрафу – 3 400 гривень.

Прокурор Євген Лазоренко
Прокурор — Євген Лазоренко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Як було зазначено Солоревою, що вона не дивилася, хто включений до списку, не можна говорити, що службова недбалість виправдовує безвідповідальне ставлення до того, кому виділяються державні кошти. Солоревій необхідно було перевірити список осіб, який подавався на підпис і вона повинна була повідомити про те, що до списку увійшли люди, які перебувають з нею у сімейних відносинах, або політичних", – сказав прокурор Євген Лазоренко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок