У Мінвідновлення розповіли, скільки відновлено штучних споруд і залізничних мостів за рік

У Мінвідновлення розповіли, скільки відновлено штучних споруд і залізничних мостів за рік

Відновлення зруйнованого моста на Харківщині, травень 2023 року
Відновлення зруйнованого моста на Харківщині, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Олена Клименко

В Україні за рік відновили 130 пошкоджених штучних споруд та третину залізничних мостів.

Про це розповів віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков під час панельної дискусії "Зміцнення майбутнього України. Відновлення інфраструктури для стійкості", проведеній на полях Брюссельского форуму.

"Ми вже продемонстрували всьому світу, що здатні до швидкого відновлення навіть в умовах постійних російських атак. За рік ми відновили для проїзду 130 штучних споруд та третину від всіх зруйнованих залізничних мостів. Працюємо над пасивним захистом підстанцій і ми бачимо ефективність нашої роботи", — сказав Олександр Кубраков.

Він зауважив, що ключовим пріоритетом Мінвідновлення є реалізація тих проектів, які повернуть українців додому та стабілізують ситуацію в громадах. Йдеться, зокрема, про захист об’єктів критичної інфраструктури — наразі вже забезпечено пасивним захистом понад 100 об’єктів енергетики. Окрім цього відомство працює над будівництвом та ремонтом житла, а також відновленням транспортного сполучення зі звільненими громадами.

"Для перемоги нам необхідна сильна стала економіка. Це можливо, якщо до країни прийдуть потужні інвестиції. Наша задача зараз, навіть попри бойові дії на території України, створювати та покращувати умови, необхідні для приходу інвесторів. Ключові принципи таких змін — верховенство права, прозорість та зрозумілість правил для бізнесу. Щодня працюємо над реформуванням нашої галузі, відкриваючи ринок для розвитку", — заявив Кубраков.

Віцепрем'єр-міністр зауважив, Мінвідновлення продовжує працювати над розвитком експортної логістики. Це стосується збільшення обсягу обробки Дунайськими портами, а також розвитку автомобільної та залізничної прикордонної інфраструктури на західному кордоні.

У грудні минулого року заступник голови "Укравтодору" Андрій Івко повідомляв, що через повномасштабну війну в Україні було пошкоджено або зруйновано понад 25 тисяч кілометрів автошляхів та 340 штучних споруд

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

На початок