Українські військові з початку війни збили майже 900 іранських дронів — Зеленський

Українські військові з початку війни збили майже 900 іранських дронів — Зеленський

Українські військові з початку війни збили майже 900 іранських дронів — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 24 травня 2023 року, фото: Офіс президента

З початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України близько 1160 іранських дронів типу "Shahed". Майже 900 з них збили українські Сили оборони.

Про це під час вечірнього звернення 24 травня повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Дякую нашим Повітряним силам, усім нашим захисникам неба, нашій розвідці – за те, що наш захист удосконалюється швидше, ніж Росія встигає змінювати свою тактику терору", — сказав президент.

Також Зеленський звернувся до народу Ірану, запитавши, для чого "бути співучасниками російського терору".

"Для Росії мішень – абсолютно все. Житло, школи, лікарні, молитовні будинки, церкви, електростанції, ринки, навіть пункти видачі гуманітарної допомоги та автобусні зупинки. Люди Ірану! Росія б’є по всьому, не розбираючи. Артилерією й мінометами, ракетами й дронами – тим, що в неї є, і тим, що від вашого імені Росії дають", — наголосив він.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок