У Кам’янці-Подільському працюватиме резиденція для поетів та перекладачів поезії

У Кам’янці-Подільському працюватиме резиденція для поетів та перекладачів поезії

У Кам’янці-Подільському працюватиме резиденція для поетів та перекладачів поезії
Фото: надане організаторами резиденції

Громадська організація "TRANSLATORIUM" започатковує BAZHAN residency — резиденцію для всіх, хто працює з поезією. Проєкт триватиме з червня по вересень 2023 року у Кам’янці-Подільському за підтримки Versopolis і фінансується програмою Європейського Союзу "Креативна Європа".

Про це Суспільному повідомила Юлія Дідоха, координаторка BAZHAN residency.

За її словами, це перший подібний проєкт для міста та області. Учасники й учасниці, які пройдуть конкурсний відбір, отримають стипендію та матимуть змогу провести два тижні в затишній квартирі в старій частині міста й працювати над власними поетичними проєктами. Вони займатимуться написанням та перекладом поезії, працюватимуть над поетичним перформансом або над укладанням поетичної збірки, каже координаторка.

"Літературні і мистецькі резиденції – це поширена практика в багатьох країнах. В Україні такі резиденції набирають все більшої популярності. До прикладу, в Харкові була постійно діюча резиденція "Слово". Також літературні та мистецькі резиденції відбувались в Івано-Франківську, Чернівцях, Луцьку та інших містах й містечках України, - розповідає Юлія Дідоха. - З початком повномасштабного вторгнення виникла особлива потреба у створенні резиденцій. Відтоді вони почали слугувати ще й надійним та зручним прихистком, особливо для митців зі східних регіонів України, які сильно постраждали від війни".

Юлія Дідоха додає: резиденцію назвали на честь відомого українського поета-футуриста і перекладача Миколи Бажана, який народився в Кам’янці-Подільському.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок