Нагорода від Залужного. Боєць з Кіровоградщини отримав "Золотого хреста"

Нагорода від Залужного. Боєць з Кіровоградщини отримав "Золотого хреста"

Нагорода від Залужного. Боєць з Кіровоградщини отримав "Золотого хреста"
Фото: Суспільне Кропивницький

Військовий з села Обознівка Катеринівської громади Кропивницького району Кіровоградської області Ігор Рєзнік отримав почесну нагороду від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Наказ про відзначення бійця нагрудним знаком "Золотий хрест" вийшов 6 квітня 2023 року. Військовий нині на фронті. Про це розповіла Суспільному його дружина Наталія Рєзнік.

Ігор Рєзнік захищає Україну майже з перших днів повномасштабного вторгнення. "Третього березня 2022 року прийшла повістка, і він відразу зібрався й пішов. Упродовж року був на різних позиціях на сході країни", – каже Наталія Рєзнік.

Родина бійця живе в Обознівці. У нього з дружиною двоє маленьких синів. Старший закінчує перший клас. Молодшому виповнилося два роки. Перед повномасштабним вторгненням Ігор Рєзнік працював машиністом на місцевому аграрному підприємстві.

Нещодавно військовий на два дні приїздив додому. "Він тоді ще не знав, що буде така новина, – говорить дружина. – Повідомив мені про нагороду вже, як повернувся в частину, в телефонній розмові. Скинув її фото через Viber. Де саме він її отримав і чи був у Києві, я не знаю. Ми такі деталі стараємося телефоном не обговорювати. Знаю, що нагорода за бої за Харків".

Наталія Рєзнік каже, що військовому дуже приємно отримати таку відзнаку. "Він і сам не очікував. Емоції, звичайно, що позитивні. Але загалом він уже хоче додому. Понад рік там. Й інші хлопці втомилися. Правда, кажуть, що потрібно все це закінчити і йти вперед, до перемоги".

Що відомо

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний затвердив нову систему бойових нагород 23 грудня 2021 року. Наказ остаточно набув чинності 1 червня 2022 року.

Систему розробили на основі національних бойових традицій і з урахуванням досвіду нагородних систем держав-партнерів України. Вона побудована ієрархічно. Нагрудні знаки можуть бути у вигляді медалей і хрестів.

Найвища нагорода – "Хрест Заслуги". Нею відзначають військових та працівників Збройних сил за героїчний вчинок під час бойових дій. Далі йдуть "Хрест хоробрих", Золотий, Срібний, Сталевий хрести, "Хрест Військова честь", "Комбатантський хрест", нагрудні знаки "За незламність", "За збереження життя" та "За сприяння війську".

"Золотим хрестом" нагороджують військових рядового й сержантського складу Збройних сил України за сумлінне й успішне виконання бойових завдань і за високі показники бойової підготовки. Зокрема, її отримують військові, які за відсутності офіцера взяли на себе командування діями підрозділу.

Вибір редакції

На початок