Суд у Сумах залишив під вартою голову Середино-Будської громади Олександра Гена, якого обвинувачують у держзраді

Суд у Сумах залишив під вартою голову Середино-Будської громади Олександра Гена, якого обвинувачують у держзраді

Суд у Сумах залишив під вартою голову Середино-Будської громади Олександра Гена, якого обвинувачують у держзраді
Олександр Ген в залі суду. 24 травня 2023 р. Фото: Суспільне Суми

Зарічний суд у Сумах під час засідання 24 травня залишив під вартою без можливості застави голову Середино-Будської громади Олександра Гена. Його обвинувачують у державній зраді.

Олександр Ген - під вартою з кінця квітня 2022 року. Строк тримання під вартою спливав наприкінці травня, тому захисник обвинуваченого Максим Кондратенко клопотав про м'якіший запобіжний захід - домашній арешт.

"Суд зобов’язаний врахувати обґрунтованість підозри. В даному випадку, підозра ця не тільки не підтвердилася, а й повністю спростувалась. Жоден з допитаних свідків сторони обвинувачення, не підтвердив вину Гена. Жоден зі свідків не сказав, що він здавав позиції ЗСУ, чи то закликав не чинити супротив. Навпаки: мав проукраїнську позицію, налагодив роботу в місті, хоча придбав бензин хоч і контрабандний, але цей бензин використовувався на потреби громади. В тому числі заправлялася і поліція і евакуаційні автобуси”, - розповів Кондратенко.

Суд у Сумах залишив під вартою голову громади, якого обвинувачують у держзраді
Захисник обвинуваченого Максим Кондратенко. 24.05.2023 р. Фото: Суспільне Суми

Також захисник додав, що ризик того, що, перебуваючи під домашнім арештом поблизу кордону з Росією, обвинувачений зможе втекти, теж є невиправданим.

“Чотири рази зі сторони України намагалися Гена включити в списки на обмін до Російської Федерації. Жодного разу Ген не дав своєї згоди. Жодного разу Російська сторона агресорська його не вимагала до себе назад, у список обміну зі своєї сторони. В чому питання ризиків? Хотів би втекти, мабуть, подав би вже заяву, попросив: обміняйте мене. Якщо стверджують, що такі в нього сильні зв’язки з Росією, вже давно б його обміняли б і забули б про це. Справу зупинили б і був би в розшуку. Тому просимо врахувати ці обставини і змінити запобіжний захід на більш м’який - це домашній арешт з носінням браслета і з покладанням відповідних обов'язків”, - сказав захисник.

Суд у Сумах залишив під вартою голову громади, якого обвинувачують у держзраді

Сам Олександр Ген сказав, що, як і раніше, не визнає себе винним. "Я зацікавлений у всебічному правовому розгляді справи та довести свою повну невинність", - додав він.

Окрім того, захисник Олександра Гена заявив у суді, що на двох свідків обвинувачення під час їх допиту в досудовому розслідуванні, чинився тиск з боку правоохоронців.

На це відповіла прокурорка Вікторія Постоленко:

“З приводу двох свідків, на яких посилається сторона захисту, що вони ніби-то під примусом надавали покази у ході досудового розслідування, хочу зауважити, що упродовж тривалого часу жоден із них не звертався до правоохоронних органів з відповідними заявами про застосування до них недозволених методів досудового розслідування. І, крім того, вони, ці два свідки, фактично, перебували у підпорядкуванні міського голови. Вони є співробітниками Середино-Будської міської ради, а тому до них треба ставитись критично, до їх показів”.

Суд у Сумах залишив під вартою голову громади, якого обвинувачують у держзраді
Прокурори Вікторія Постоленко та Володимир Передерій. 24 травня 2023 р. Фото: Суспільне Суми

У матеріалах кримінального провадження та судової справи немає інформації щодо можливості обміну Гена, сказав прокурор Володимир Передерій. "Це лише слова захисника. Тому, посилання на ті доводи сторони захисту - вони є безпідставними, на цей час існують ризики. Тому клопотання захисника прошу відхилити”, - попросив він.

Вислухавши сторони, суд постановив продовжити строк тримання під вартою до 22 липня 2023 року без можливості внести заставу.

Санкція статті, за якою обвинувачують Олександра Гена, передбачає 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Наступне судове засідання по цій справі призначили на 30 травня. Продовжать допитувати свідків.

Що відомо про справу Гена

  • 29 квітня 2022 року Олександра Гена затримали.
  • 1 травня суд взяв під варту Олександра Гена до 27 червня з визначенням розміру застави в сумі 1 млн 488 тис. 600 гривень. Рішення прийняв суддя Зарічного суду Сум Олексій Сибільов.
  • 23 червня Олександру Гену суд збільшив строк тримання під вартою і відмінив можливість внесення застави.
  • У Зарічному районному суді у листопаді 2022 року почали розглядати по суті справу голови Середино-Будської громади Олександра Гена.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок