На Миколаївських заводах відбудуться зміни — начальник ОВА

На Миколаївських заводах відбудуться зміни — начальник ОВА

На Миколаївських заводах відбудуться зміни — начальник ОВА
Миколаївський глиноземний завод. Фото: delo.ua

У Миколаєві станом на 24 травня 2023 року не працюють Державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря — Машпроект" та Миколаївський глиноземний завод.

Про це сказав під час брифінгу начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, на цих підприємствах відбудуться зміни.

"По Миколаївському глиноземному заводу є рішення щодо його передачі до державної власності Визначено вже завдання і відпрацьовано з міжнародним інвестором щодо відновлення роботи, аби люди отримували зарплату і щоб у ланцюгу не було російської цілі. Треба дочекатись рішення Апеляційного суду і менеджменту, щоб через деякий час анонсувати програму" , — розповів начальник Миколаївської ОВА

Зі слів очільника області, над реалізацією завдання щодо діяльності Миколаївського глиноземного заводу працюють вже пів року.

Щодо "Зорі—Машпроекту", сказав Віталій Кім, станом на 24 травня в "Укроборонпромі" та Міністерстві оборони України обговорюється питання завантаження виробничих площ.

«Я був у Києві, обговорював питання завантаження роботою, бо люди на простої. Це гостре питання. Зараз обговорюється і в Укроборонпромі, і в Міністерстві оборони, зокрема невійськової роботи, як підприємство в галузі енергетики для того, щоб люди могли працювати. Місяці три і, думаю, зможемо сказати про певні плани і результати",—розповів на брифінгу начальник військової адміністрації.

Що відомо про заводи Миколаєва

  • У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили ухвалу про передачу арештованого майна Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ним (АРМА).
  • У 2017 році контрольний пакет підприємства викупила компанія зі Швейцарії Glencore. Проте у квітні 2018 року Glencore відмовилася виконувати контракт про купівлю через фінансові санкції, які 6 квітня 2018 року застосували США щодо російського власника компанії Олега Дерипаски.
  • Корпоративні права МГЗ були арештовані у лютому 2021 року за легалізацію та несплату податків в особливо великих розмірах.
  • Державне підприємство "Зоря—Машпроект" уклало контракт з Goa Shipyard Limited (Індія) на постачання двох газотурбінних агрегатів М7Н.2 для потреб військово-морського флоту Індії.
  • Завод "Зоря"-"Машпроект" уклав угоди на виготовлення кисню з тридцятьма лікарнями Миколаївської області.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок