У Полтаві з наступного тижня планують почати заселення переселенців до модульного містечка

У Полтаві з наступного тижня планують почати заселення переселенців до модульного містечка

У Полтаві з наступного тижня планують почати заселення переселенців до модульного містечка
Фото: Суспільне Полтава

До модульних будинків, які розташовані на території Полтавської обласної психлікарні, внутрішньо переміщених осіб планують заселяти наступного тижня. Про це під час брифінгу 24 травня повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Нині на території модульного містечка завершують роботи з благоустрою, розповів Дмитро Лунін.

У п’ятницю (26 травня – ред.) у нас буде засідання Координаційного штабу з пані Верещук. Є пропозиція від Координаційного штабу розглянути питання наступним чином: щоб використовувати модульні містечка для людей, які постраждали від збройної агресії. Якщо буде ухвалене таке рішення, то ми вимушені винести це питання на сесію обласної ради, тому що підписантом отримання модульного містечка, зокрема, є обласна рада. На сьогодні закінчується оформлення усіх документів і відповідно сесія на наступному тижні. То можемо говорити, що з наступного тижня там зможемо розміщувати людей.

За словами начальника Полтавської ОВА, містечко розраховане на 528 жителів. Але розмістити зможуть менше.

У кімнатах може розміщуватися чотири особи. Але, якщо у родині три особи або дві, або є люди з інвалідністю, а таких заявки подали майже 50 осіб, то ми не зможемо їх чотирьох розміщувати в одній кімнаті. Тобто кількість буде зменшена.

Заявку на проживання переселенці подають за власним бажанням. Нині є 397 охочих жити у модульних будинках, які офіційно заявили про це. Із них 40 – це діти. Здебільшого заявки подавали ВПО, які перебувають у Полтавській громаді. Проживання у модульних будинках безплатне, розповів Дмитро Лунін.

У модульному містечку є усе для того, щоб там можна було зручно перебувати: безкоштовний інтернет, WI-FI, система безпеки, камери встановлені, укладені угоди про охорону цього об’єкту.

Модульні будинки надійшли як гуманітарна допомога від Польщі та Великої Британії. Із обласного бюджету на облаштування містечка витратили до 40 мільйонів гривень, розповів Лунін.

За кошти обласного бюджету відбувалося підведення мереж, підготовка фундаменту, це фактично благоустрій території, і роботи з під'єднання. Усе, що знаходиться у будиночках, надали нам донори, партнери міжнародні.

Що відомо

  • Перший "зелений коридор" у Полтавську область із Сумської діяв 8 березня. Також переселенці евакуйовувались власним транспортом.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок