Що почитати? Ірен Роздобудько "Тут і тепер"

Що почитати? Ірен Роздобудько "Тут і тепер"

Що почитати? Ірен Роздобудько "Тут і тепер"
ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

Роман Ірен Роздобудько "Тут і тепер" припаде до душі усім тим, хто помічає за собою ознаки синдрому "відкладеного життя", хто відкладає на потім усі важливі чи бажані справи й проєкти. Головна ідея твору закодована в назві: треба жити в цьому моменті життя, беручи від нього максимум. Така рекомендація цього разу від докторки педагогічних наук, професорки кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольги Лілік.

Ви, безсумнівно, отримаєте задоволення від сюжету роману, який побудований на описі життя чотирьох подруг Юлії, Лари, Ельміри й Сусанни, яких доля звела ще в дитинстві, і ні час, ні відстань, ні життєві перипетії не змогли зруйнувати їхньої дружби. Авторка детально описує радянське дитинство героїнь із різних родин, пригоди в юнацькому віці під гаслом "Щоб було що розповісти", перші закоханості й розчарування, вибір життєвого шляху й професійні інтереси, а потім показує їх у момент теперішнього життя, коли кожна перебуває в ситуації зламу, в умовах, коли попереднє життя руйнується й потрібно зробити вибір, який би визначив майбутній життєвий шлях.

Ольга Лілік, докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік
Ольга Лілік. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ольга Лілік

Хтось має змінити роль берегині домашнього вогнища на професійну й волонтерську діяльність; хтось отримати славу й визнання, а хтось – сімейне щастя. Філософічність роману Ірен Роздобудько репрезентована через ідею, що її героїні (як і всі люди) різні: хтось прагне змін, а хтось їх боїться, хтось рішуче змінює своє життя, а хтось пливе за течією, комусь для щастя потрібно кардинально змінити своє життя, а комусь прийняти те, що є. Героїнь твору об’єднує готовність підтримати одна одну в будь-якій життєвій ситуації, вислухати, зрозуміти, порадити, надихнути на нові звершення.

Варто також констатувати, що письменниця вплітає в тканину сюжету теми Майдану й війни на Сході України, через окремі епізоди порушує проблему впливу воєнних подій на долі героїв, особливості сприйняття подій різними людьми. Проте робить вона це досить майстерно й ненав’язливо, не виводячи на перший план, проте змушуючи замислитись над деякими моментами.

Роман Ірен Роздобудько "Тут і тепер" сподобається тим, хто шукає легку й цікаву книжку на кілька вечорів, хто полюбляє читати історії про життєві долі й співпереживати героям.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок