На честь Захисників України. У Южноукраїнську на Миколаївщині погодили нові назви вулиць та меморіального комплексу

На честь Захисників України. У Южноукраїнську на Миколаївщині погодили нові назви вулиць та меморіального комплексу

На честь Захисників України. У Южноукраїнську на Миколаївщині погодили нові назви вулиць та меморіального комплексу
Місто Южноукраїнськ. Фото: Южноукраїнська міська рада

У Южноукраїнську 23-го травня комісія з найменування та перейменування топонімічних об’єктів на території Южноукраїнської міської територіальної громади погодила перелік нових назв вулиць мікрорайону міста та назву меморіального комплексу.

Про це повідомили на офіційному сайті Южноукраїнської міської ради.

Вулиці 6-го мікрорайону у Южноукраїнську комісія з найменування та перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та бульварів на території Южноукраїнської міської територіальної громади запропонувала назвати:

• Проектна №1 – вулиця Захисників України;

• Проектна №2 – вулиця Польська;

• Проектна №3 – вулиця Національної гвардії;

• Проектна №4 – вулиця Вознесенська (на честь захисників Вознесенського району);

• Проектна №13 – вулиця Незламних.

"Чимало пропозицій стосувалися перейменування вулиць на честь загиблих захисників України, які були жителями громади. Та члени комісії дійшли висновку, що відокремлювати одне ім’я стосовно інших військових, які з честю боронили Україну, буде неправильним, тому одноголосно підтримали варіант узагальнених назв", — йдеться у повідомленні.

Відділ містобудування та архітектури має підготувати проєкт рішення про перейменування вулиць та надати на розгляд депутатів Южноукраїнської міської ради.

З метою дерусифікації, деколонізації топоніміки населених пунктів Южноукраїнської громади Меморіальний комплекс "Захисникам Вітчизни" запропоновано перейменувати у Меморіальний комплекс "Захисникам України".

Також було обговорено питання щодо подальших дій з перейменування міста Южноукраїнськ відповідно до Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізації топонімії".

На сайті повідомляється, що запропоновано створити історико-топонімічну робочу групу у складі істориків, філологів, географів. Фахівці мають підібрати варіанти назв міста, пов’язані з історико-культурною спадщиною.

Відбудеться громадське обговорення щодо нової назви міста. Форму відпрацює відділ містобудування та архітектури. Відповідно до закону на обговорення передбачено 30 календарних днів.

Що відомо про перейменування топонімів у Южноукраїнську

  • Протягом 2021 — 2022 років до Южноукраїнської міської ради було декілька звернень від уповноваженого з питань захисту української мови Тараса Креміня щодо приведення у відповідність назв населених пунктів і вулиць до стандартів державної мови.
  • Міська рада Южноукраїнська 20 жовтня затвердила перелік вулиць, бульварів, провулків, які перейменовують з метою дерусифікації, деколонізації топоніміки населених пунктів Южноукраїнської міської територіальної громади.
  • У Южноукраїнську підприємства, установи, організації зобов'язують замінити таблички, на яких зазначено старі поштові адреси. Адресні таблички змінюють у зв'язку з перейменуванням вулиць.
  • Кабінет міністрів України офіційно затвердив перейменування Южно-Української атомної електростанції у Миколаївській області на Південноукраїнську.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок