На Львівщині зафіксували перший випадок кору у 2023 році: що відомо про пацієнта

На Львівщині зафіксували перший випадок кору у 2023 році: що відомо про пацієнта

На Львівщині зафіксували перший випадок кору у 2023 році: що відомо про пацієнта
unsplash.com / Фото ілюстративне

На Львівщині зафіксували перший випадок кору у 2023 році. Жінку середнього віку госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню 19 травня. Про це у коментарі Суспільному повідомив директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

Жінка повернулася з Польщі. У неї зафіксували підвищення температури та висип на тілі.

"Жінка звернулася у приймальне відділення, де було діагностовано кір — період висипань, гіпертермічний синдромГіпертермічний синдром — це стан порушення терморегуляції тіла., середньо-тяжка форма. На сьогодні стан пацієнтки покращується: висип на стадії пігментації. Пацієнтка почуває себе краще", — розповів Сергій Федоренко.

Пацієнтка не була вакцинована від кору.

Кір — це інфекційне захворювання, ризик зараження ним є дуже високий, каже головний лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

"До прикладу, якщо є 100 здорових людей і посеред них є один хворий, то 99 людей імовірно можуть захворіти на кір. Кір небезпечний, адже можуть виникати ускладнення — ураження центральної нервової системи, дихальної системи. Це і корові менінгіти, пневмонії або плеврити та інше. Фактично можуть уражуватися всі органи і системи, адже висип, який є на тілі, може спостерігатися і на органах", — розповів Сергій Федоренко.

Особливо бути обачними медики радять дітям і дорослим, які мають різні соматичні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання), бронхообструктивні хвороби, вроджені вади серця.

"За даними Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я є досить висока небезпека виникнення епідемії на території України, оскільки через повномасштабне вторгнення Росії були демографічні зміни і внаслідок цього процеси вакцинації, епіднагляду були порушені", — каже Сергій Федоренко.

За словами головного лікаря Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергія Федоренка, при виникненні симптомів: кон'юнктивіт, кашель, ще до появи висипу, слід звернутися до медиків.

Вибір редакції

На початок