Нове кільце на околиці Рівного будуватимуть без велодоріжок. В УКБ пояснили причину

Нове кільце на околиці Рівного будуватимуть без велодоріжок. В УКБ пояснили причину

Нове кільце на околиці Рівного будуватимуть без велодоріжок. В УКБ пояснили причину
Перехрестя вулиць Енергетиків, Стельмаха та Рівненської . Фото: Суспільне Рівне

У Рівному будуватимуть кільце на розвилці на кладовище, вулицю Стельмаха та Колоденку. Велоспільноту Рівного обурило, що в проєкті не передбачили облаштування велодоріжок. Начальник управління капітального будівництва Володимир Ляшук Суспільному пояснив, чому зараз зробити там велодоріжки неможливо.

На перехресті вулиць Енергетиків, Стельмаха та Рівненської планують облаштувати кільце. Житель масиву Червоні — Микола Марчук, каже, що ця ділянка наразі є проблемною для автомобілістів.

"Виїжджати на головну звідси погано, багато машин треба пропускати, так само — з іншої вулиці. Кільце тут обов'язково потрібне. Я думаю, що вирішить кільце", — ділиться Микола Марчук.

Тендер на облаштування кільця опублікували 16 травня на платформі Prozoro з зазначеною вартістю в понад 15 мільйонів. Окрім кільця на перетині вулиць, в проєкті передбачено капітальний ремонт вулиці Стельмаха та будівництво розворотного кільця для громадського транспорту.

Проєкт, розроблений в 2017 році, викликав обурення спільноти Рівне Велосипедне, адже в ньому не передбачені велодоріжки.

"Попри вимоги державних будівельних норм, не зважаючи на прийняті депутатами Рівненська міська рада концепцію та програми розвитку велосипедної інфраструктури м. Рівне, не дивлячись на пропозиції затвердженої Комплексної схеми організації дорожнього руху м. Рівне, всупереч публічним обіцянкам міського голови Олександра Третяка та секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна щодо обов'язкового влаштування велосипедної інфраструктури при нових будівництвах, реконструкціях і капітальних ремонтах вулиць — "капіталять" магістральну вулицю з інтенсивністю до 2 тис. авто/добу без влаштування велоінфраструктури", — йдеться у дописі.

Нове кільце на околиці Рівного будують без велодоріжок
Нове кільце на околиці Рівного будують без велодоріжок. Фото: Facebook Рівне велосипедне

Начальник управління капітального будівництва Володимир Ляшук Суспільному пояснив, що ширина вулиці не дозволяє облаштувати велодоріжки, а через насичення комунікаціями, її розширення неможливе.

"Для того, що це зробити треба провести досить тривалі і дороговартісні дослідження. Бо ви знаєте, що місто існує доволі давно і є такі моменти, що комунікації не нанесені на схеми і можемо вклинитись в бозна-що. Якщо, наприклад, є газова труба і якщо її переносити в декількох місцях може бути так, що вартість її може бути надто висока для міста", — коментує Володимир Ляшук.

Велодоріжки планують облаштувати під час наступних ремонтів, каже він:

"Ми на перспективу, якщо колись буде — а говорять, що ця вулиця може виходити на "Щасливе" і буде робитися ремонт від кільця до "Fozzi", до кільця. То, якщо велодоріжки будуть влаштовані вже в нові проєкти, то вивчимо ситуацію і будемо розглядати можливості їх десь виконати".

Крайній термін завершення робіт — листопад 2023 року, зазначив Володимир Ляшук.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок