"Головне завдання держави — зміцнення України": Зеленський розповів про створення корпусу морської піхоти

"Головне завдання держави — зміцнення України": Зеленський розповів про створення корпусу морської піхоти

"Головне завдання держави — зміцнення України": Зеленський розповів про створення корпусу морської піхоти
Президент України прибув до українських військових на Донеччину, Фото: Офіс президента

Поїздка президента Володимира Зеленського у зону бойових дій на Донеччині, де було оголошено про створення українського корпусу морської піхоти, стала підсумком низки його зустрічей та переговорів із партнерами, проведеними за останній час.

Про це Зеленський заявив 23 травня під час традиційного вечірнього відеозвернення.

"Сьогодні був на Донеччині, на наших передових позиціях – у районі Вугледара й Марʼїнки. Мав честь привітати наших морпіхів з їхнім професійним святом, Днем морської піхоти України", — зазначив він.

Президент розповів, що вручив державні нагороди воїнам і стрічки "За мужність та відвагу" найкращим підрозділам, які захищають саме цю частину фронту.

"Впевнений, ви пам’ятаєте ці підрозділи — часто у вечірніх зверненнях саме їм дякую за надзвичайні результати, які вони дають Україні в боях. Сьогодні нагородив їх особисто. Це 35-та окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського, 406-та окрема артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова та 140-й окремий розвідувальний батальйон. Дуже потужні підрозділи, і я вдячний кожному з вас, воїни", — сказав гарант.

Він додав, що вирішив оголосити про створення в Україні корпусу морської піхоти саме під час візиту на передову.

"Саме на передовій було правильним оголосити про створення в Україні корпусу морської піхоти. До наявних наших підрозділів будуть додані й нові бригади морської піхоти — і ми забезпечимо їх сучасною зброєю й технікою", — запевнив глава держави.

Зеленський зауважив, що поїздка на передову стала завершальним компонентом після низки зустрічей і переговорів із партнерами, які відбулися цими днями та в попередні тижні.

"Усі маємо це розуміти: головне завдання нашої держави й сенс фактично кожної нашої міжнародної комунікації полягає саме у зміцненні України, у посиленні нашої оборони, у збільшенні можливостей наших воїнів і нашої держави загалом. Кожен закордонний візит і майже кожні переговори дають Україні змогу стати сильнішою", — підкреслив президент.

Окрім того, Зеленський подякував військовим підрозділам, які беруть участь в обороні України.

Вибір редакції

На початок