Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією від Міжнародної Асоціації Видавців

Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією від Міжнародної Асоціації Видавців

Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією від Міжнародної Асоціації Видавців
Фото: Victoria Amelina/Facebook

Українського письменника Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією Prix Voltaire Special Award. Про це повідомили на сайті премії та розповіла у соціальних мережах письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна.

"Володимир Вакуленко є символом жахливої культурної руйнації, здійсненої російською армією в Україні. Пам'ятаймо про нього і шануймо історії та вірші, які він залишив нам перед тим, як його передчасно забрали", — сказала Крістенн Ейнарсон, голова Комітету зі свободи друку.

Лавреатом основної премії став іракський видавець Мазен Латіф Алі, а Вакуленко став лавреатом спеціальної відзнаки IPA Prix Voltaire Award 2023.

"Замовчування культурного самовираження є одним із інструментів репресивних режимів. Ми повинні протистояти їхньому залякуванню та відзначати відважних авторів і видавців, які допомагають нам відчути та зрозуміти різноманіття наших культур", — зазначила віцепрезидентка Міжнародної асоціації видавців Ґванца Джобава. Вікторія Амеліна, забираючи нагороду, зазначила, що Володимир, мабуть, хотів би присвятити цю нагороду всім письменникам, яких убито за те, що обрали бути українцями.

"Ця нагорода є унікальною, значущою та зворушливою, бо жоден із сотень інших українських письменників, які, як Вакуленко, були вбиті в українській історії, ніколи не отримував такої міжнародної нагороди посмертно"
Вікторія Амеліна

Премія Prix Voltaire щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова.

Хто такий Володимир Вакуленко

Він — дитячий письменник, поет і лауреат численних літературних премій.

Автор 13 книг, серед яких книги про спадщину свого регіону, поезія, а також дитячі книги.

Наприкінці березня 2022 року під час російського вторгнення в Україну село Капитолівка Ізюмського району на Харківщині, де мешкав Вакуленко, окупували російські військові. 23 березня вдома у письменника росіяни провели обшуки, вилучили книжки, забрали Володимира та його сина-підлітка.

Його двічі заарештовували після російського вторгнення в Україну. Вдруге його не відпустили. Його тіло було знайдено в одній з братських могил в Ізюмі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок