На Кіровоградщині створять додаткові піротехнічні підрозділи для розмінування України

На Кіровоградщині створять додаткові піротехнічні підрозділи для розмінування України

На Кіровоградщині створять додаткові піротехнічні підрозділи для розмінування України
Піротехнік ДСНС. Фото: ДСНС України

У Кіровоградській області формують додаткові піротехнічні підрозділи для розмінування України. Про це під час брифінгу розповів начальник Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області Віталій Миронюк. Туди планують набрати 47 людей.

До 2014 року піротехніки Кіровоградщини знешкоджували снаряди, які залишилися з попередніх воєн. Цим займалися три піротехнічні розрахунки – 18 людей. Нині працює шість відділень. Це 32 людей.

"На порядок збільшився обсяг робіт, які необхідно виконувати, – говорить Віталій Миронюк. – Обстріли були й на території Кіровоградщини. Доводилось знешкоджувати уже сучасні боєприпаси, в тому числі й ті ракети, які були збиті над нашою областю".

За 2021 рік піротехніки на Кіровоградщині розмінували 661 боєприпас. У 2022 році – 1408 одиниць. За 5 місяців 2023 року – 588 боєприпасів. Це все разом зі снарядами попередніх воєн.

Також рятувальники Кіровоградської області допомагають з розмінуванням Чернігівської, Донецької, Харківської, Миколаївської й Херсонської областей. За словами Віталія Миронюка, третина території України замінована. Це близько 174 тисячі квадратних кілометрів.

"Є підступні методи замінування. Заміновують ліжка, двері, дитячі іграшки, мобільні телефони та інші предмети, на які людина може автоматично відреагувати й відповідно втратити життя. Також ворог використовує нові схеми мінування, які невідомі нашим піротехнікам. Піротехніки вже на практиці тренуються й вивчають сучасні методи розмінування. Також різні підрозділи обмінюються досвідом".

На сьогодні в Україні працює п'ять автомобілів-установок, які здійснюють розмінування.

"Ці п’ять автомобілів підпорядковані загонам централізованого підпорядкування ДСНС. І два автомобілі мають ще прийти до кінця цього року. Де вони працюють – це закрита інформація. Наша область не входить в число, де необхідне їх залучення".

За словами Віталія Миронюка, рятувальники Кіровоградщини отримали 30 пожежно-рятувальних автомобілів від європейських партнерів. З них два переобладнали під піротехнічні.

"Ці автомобілі ми визначили у зв’язку з тим, що вони повнопривідні й мають дизельні двигуни. Один автомобіль працює в Херсонській області. Інший – в Кіровоградській. Буквально два тижні тому він приступив до своїх обов’язків".

Охочим працювати в піротехнічних підрозділах можна звертатися до відділу кадрів державної надзвичайної служби Кіровоградщини, говорить Віталій Миронюк.

"На сайті є всі наші координати. Відділ кадрів із задоволенням прийме ваші матеріали. Для цього потрібно мати копію паспорта й ідентифікаційного коду. Людина обов'язково має бути на обліку у військкоматі. Потім ми здійснюємо певний кваліфікаційний відбір з проходженням медичного огляду, з'ясуванням фізичної підготовки та інших параметрів, які необхідні для піротехніків".

Піротехніки – офіцери й рядові – навчаються в центрах на Львівщині й Харківщині.

На початок