Державна дума РФ у третьому читанні прийняла поправки до закону "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду до Російської Федерації", згідно з якими призовників зобов'яжуть здавати закордонні паспорти на час служби.
Про це повідомляється на сайті Держдуми РФ.
На розгляд до Держдуми законопроект внесли ще у серпні 2021 року. Перші читання відбулися у жовтні 2021 року, а другі – 18 травня 2023-го.
Згідно з поправками, особи, яких призвали до армії або на альтернативну цивільну службу, повинні будуть здавати закордонні паспорти на зберігання до міграційного відділу МВС чи МФЦБагатофункціональний центр надання державних та муніципальних послуг — категорія бюджетних установ у РФ, що надають державні та муніципальні послуги за принципом "одного вікна" після одноразового звернення заявника з відповідним запитом.. На передачу паспорта надається п'ять днів з моменту ухвалення рішення про заклик відповідної комісії. Отримати документ назад можна буде після проходження військової чи альтернативної служби.
Законопроект також передбачає, що паспорти вилучатимуть у колишніх працівників ФСБ та інших інституцій, які мають доступ до державної таємниці. У них паспорт забиратимуть на п'ять років з дня звільнення.
Крім цього, закордонний паспорт вилучатимуть у тих, хто відбуває покарання за злочин, ухиляється від виконання обов'язків, які наклав суд, і тих, хто визнаний банкрутом.
Тепер поправки мають схвалити Рада Федерації та підписати президент РФ Володимир Путін.
Російське об'єднання "Військові адвокати" вважає, що поправки про здачу закордонних паспортів, швидше за все, не торкнуться осіннього призову 2023 року, оскільки набудуть чинності лише через 180 днів після офіційного опублікування.
У квітні Держдума РФ ухвалила поправки до закону про призов на військову службу. Згідно зі змінами, призивати до армії тепер можуть за електронними повістками, зокрема переданими через портал "Госуслуги".