Військова техніка, зброя і козацький куліш: у Хмельницькому відзначили День Героїв

Військова техніка, зброя і козацький куліш: у Хмельницькому відзначили День Героїв

Військова техніка, зброя і козацький куліш: у Хмельницькому відзначили День Героїв
Фото: Суспільне Хмельницький

Виставку військової техніки та зброї у День Героїв влаштували в Хмельницькому біля кінотеатру імені Шевченка. За словами заступника Хмельницького міського голови Миколи Ваврищука, долучилися військові частини сил спеціальних операцій, добровольчі підрозділи територіальної оборони, національна гвардія, прикордонна академія, національна поліція, кінологічний центр та спортивні клуби громади.

Над майданчиком біля Хмельницького кінотеатру Шевченка ширяє дрон. Він – найменший, навчальний, але коштує в межах 30 тисяч гривень і може бути корисний армійцям, каже його оператор на псевдо "Санич".

"Вони можуть виявити ворога, не треба буде виходити до нього впритул. Краще, щоб загинула машина, ніж людина", — розповідає чоловік.

Навчитися керувати дроном неважко, каже Дмитро Волошин. Та додає: хто хоче навчитися, може вступати до їхнього центру. За тиждень-два там розпочинаються навчання.

Зброя, яку експонують на виставці
Зброя, яку експонують на виставці. Фото: Суспільне Хмельницький

"В місті Хмельницькому створений навчально-тренувальний центр з підготовки операторів БПЛА на базі університету "Україна". Ми будем зараз запускати першу пілотну групу. А от навчитися стріляти зі снайперської гвинтівки чи гранатомету за два місяці не навчишся", — каже Дмитро Волошин.

Представник 140 центру сил спеціальних операцій з позивним "Батя" розповідає про зброю, яку експонують на виставці.

"Тут розташовуються моделі снайперських гвинтівок. Є зброя піхотної підтримки напівавтоматична. Вона дозволяє швидко вражати цілі, не вимагає ручного заряджання. Калібр 308-й, натівський. Дальність, на яку може працювати гвинтівка — до одного кілометра", — розповідає "Батя".

На виставці представлений і гексакоптер розробки. Його оператор розповідає: дрон злітає на кілометр заввишки, підіймає 15 кілограмів вантажу та летить зі швидкістю 80 кілометрів за годину.

Поряд з виставкою техніки вариться козацький куліш
Поряд з виставкою техніки вариться козацький куліш. Фото: Суспільне Хмельницький

Військові частини, добровольчі підрозділи нацгвардії, тероборони, нацполіція, прикордонна академія, військово-спортивні клуби привезли на виставку кращі зразки сучасної техніки. Відвідувачі обирають локації за своїми уподобаннями. Поряд розташувалися кінні підрозділи та вариться на вогнищі юшка й козацький куліш.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок