Погасили марку і подарували музею прапори з війни: у Тернополі відзначили День Героїв

Погасили марку і подарували музею прапори з війни: у Тернополі відзначили День Героїв

Погасили марку і подарували музею прапори з війни: у Тернополі відзначили День Героїв
Суспільне Тернопіль

До Дня Героїв у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини погасили марку з конвертом. Також музею подарували прапори із зони бойових дій. Участь взяли працівники цього закладу, які захищають Україну на передовій. Про це розповів один із них – командир роти вогневої підтримки Юрій Заблоцький.

За словами чоловіка, разом з побратимами планували свої дії у разі повномасштабного вторгнення Росії, яке таки сталося 24 лютого 2022 року.

"Про те, що мало статись повномасштабний наступ, ми знали ще у 2021 році. Ми до того готувалися. У мене були чіткі вказівки. Всі мої бійці, які перебували в Україні, чи за межами України, були попереджені, що робити, коли це все почнеться. У Тернополі я зберігав і генератори, і бензопили, також планшети з артилерійськими програмами стрільби. Тобто, ми готувалися".

Юрій Заблоцький
Юрій Заблоцький. Суспільне Тернопіль

Юрій Сиротюк зараз воює на передовій. Відвідати захід він не зміг, але записав звернення для учасників заходу.

"Раніше про героїв ми могли читати в книжках: про козаків, гайдамаків, вояків УПА, про їхні подвиги в боротьбі з відвічним ворогом – з Москвою. А зараз кожен може стати героєм і приєднатися до когорти героїв, взяти участь у російсько-українській війні. Тут, на Донбасі, я бачу, як звичайні українські хлопці: лікарі, вчителі, айтішники, приєдналися до цієї боротьби з і проявляють неймовірні риси героїзму. Звісно, хотілось би, щоб це свято - День Героїв, з народного стало національним. Є відповідна петиція на сайті президента України, я дуже вас прошу її підтримати, щоб з'явився відповідний Указ. І ми офіційно відзначали День Героїв. Але ще більше хочеться, щоб ми відзначали тих нинішніх героїв, які пішли на російсько-українську війну, які проливають свої кров і піт за Україну, які встали у боротьбі проти нібито другої армії в світі. І які, завдяки своїй жертовності, в цій боротьбі тримають небо над Україною".

Юрій Сиротюк
Юрій Сиротюк. Суспільне Тернопіль

Учасники заходу поповнили фонд музею прапорами із зони бойових дій.

Прапор, привезений з війни, на ньому підписи українських захисників
Прапор, привезений з війни, на ньому підписи українських захисників. Суспільне Тернопіль

"Наші хлопці ще того не знають, але вони вже ввійшли в історію не тільки Тернопільщини, а й в історію України. За кожним підписом – ціла історія. За кожним підписом – не одна доля людська. А це є і сім'я, і батьки, і діти", – каже завідувач відділу музею Ігор Войцехівський.

Ігор Войцехівський
Ігор Войцехівський. Суспільне Тернопіль

Також у музеї презентували і ввели в обіг конверт і марку місцевого значення "23 травня – Свято Героїв".

Марки і конверти, які погасили до Дня Героїв
Марки і конверти, які погасили до Дня Героїв. Суспільне Тернопіль

Ці марки і конверти погасили їх спеціальним штемпелем "Файне місто Тернопіль". Про це розповіла директорка Тернопільської дирекції "Укрпошти" Любов Гринчишин..

Любов Гринчишин
Любов Гринчишин. Суспільне Тернопіль

"Марки вийшли дуже патріотичні й мальовничі. Вони з конвертами. Вважаємо, що з допомогою цих марок і конвертів внесемо в історію, запам'ятаємо, увіковічнимо, відзначення цього дня", – розповіла Любов Гринчишин.

Учасники заходу
Учасники заходу. Суспільне Тернопіль

Вибір редакції

На початок