"Наші рідні полягли не задарма": родичі загиблих бійців з Тернопільщини про День Героїв

"Наші рідні полягли не задарма": родичі загиблих бійців з Тернопільщини про День Героїв

"Наші рідні полягли не задарма": родичі загиблих бійців з Тернопільщини про День Героїв
Суспільне Тернопіль

У Тернополі відзначили День Героїв України. На театральному майдані біля монумента Незалежності зібралися батьки й родичі загиблих бійців, військовослужбовці, нацгвардійці, поліцейські, рятувальники, представники влади, гості міста.

Під час заходу батькам 13 загиблих Героїв з Тернопільщини вручили медалі "За службу Україні".

Петро Гурняк, батько Героя України Віктора Гурняка
Петро Гурняк, батько Героя України. Суспільне Тернопіль

Отримав медаль батько Героя України Віктора Гурняка Петро Гурняк. Він розповів Суспільному, що його син був добровольцем "Айдару". Загинув у 2014 році на Луганщині, коли вивозив поранених. Звання Героя України Віктору посмертно присвоїли в 2021 році.

Арт-футболка з цитатою Героя України Віктора Гурняка
Арт-футболка зі словами Героя України Віктора Гурняка. Суспільне Тернопіль

"Хочу подякувати нашим сучасним героям, які сьогодні відстоюють і боронять незалежність України. Я нині одягнув арт-футболку, де зображений Віктор і написано: "Запам’ятай, що ти зробив для перемоги". Я хочу, щоб кожен з нас, прокидаючись зранку, запитував себе: "Що доброго я зробив для України, яку частину вніс у перемогу?"

Учасники патріотичної ходи до стели "Загинули за волю України"
Учасники спільної ходи до стели "Загинули за волю України". Суспільне Тернопіль

Медаль "За службу Україні" вручили також батькові Ігоря Дикуна. Це єдиний боєць з Тернопільщини, якому звання Героя України присвоїли прижиттєво. 28-річний військовий захищає Україну з 2014 року. Нині воює під Бахмутом.

Володимир Дикун, батько Героя України Ігоря Дикуна
Володимир Дикун, батько Героя України. Суспільне Тернопіль

"Ігорчику, якщо ти мене чуєш, я хочу передати: "Ти моя гордість, люблю тебе, чекаю, обіймаю", – каже батько Героя України Володимир Дикун.

Міська рада посмертно присвоїла звання "Почесного громадянина міста Тернополя" 20 бійцям. Нагороду отримала дружина загиблого бійця, екснардепа Олега Барни Ольга. Каже, чоловік пройшов три майдани. Коли розпочалася війна, не роздумуючи пішов на фронт. Там отримав поранення, але це не зупинило його бажання воювати далі.

Ольга Барна, дружина екснардепа Олега Барни
Ольга Барна, дружина Олега Барни. Суспільне Тернопіль

"У п’ятницю минає 40 днів. Я думаю, що цей біль буде боліти всіх. Важливо, що місто пам’ятає, важливо, щоб Україна пам’ятала, що наші хлопці полягли не задарма. Ми всі віримо і знаємо, що перемога буде. Нам потрібно відбудовувати Україну сильною, міцною, розумною, вільною".

Родичі бійців покладають квіти до стели "Загинули за волю України"
Родичі бійців покладають квіти до стели. Суспільне Тернопіль

Помолитися за свого батька разом із бабусею до стели "Загинули за волю України" прийшла 16-річна Богдана Сидорак. У квітні її батько Михайло загинув під Бахмутом на Донеччині. Сьогодні йому посмертно присвоїли звання "Почесного громадянина міста".

Богдана Сидорак, донька загиблого Михайла Сидорака
Богдана Сидорак, донька загиблого бійця Михайла Сидорака. Суспільне Тернопіль

"Я батьком дуже пишаюся, бо він віддав своє життя заради країни. Дякую йому за те, що він зробив усе можливе, аби Україна була жива. Пам’ятаю його добрим, чесним. Він ніколи нікого не ображав".

"Наші рідні полягли не задарма": родичі загиблих бійців з Тернопільщини про День Героїв
Наталія та Григорій Капустинські. Суспільне Тернопіль

Вшанувати пам'ять Василя Капустинського прийшли його батьки – Наталія та Григорій Капустинські. 25-річний боєць загинув у лютому цього року на Луганщині.

"Такий був патріот надзвичайний. Любив людей, молодь, тим жив. Був відважний і дуже хотів йти воювати", – говорить мати загиблого бійця Наталія Капустинська.

Родичі бійців з Тернопільщини на Дні Героїв
Родичі бійців з Тернопільщини. Суспільне Тернопіль

З Чорткова до Тернополя у День Героїв приїхали Оксана Колінчак і Уляна Кирилишин.

Уляна Кирилишин, жителька Чорткова про День Героїв
Уляна Кирилишин, жителька Чорткова. Суспільне Тернопіль

"День Героїв – це вшанування пам’яті тих, хто загинув. Це також подяка тим людям, які є на невидимому фронті, тому що серед них є багато таких, хто ненагороджений, але робить для нас багато", – сказала жителька Чорткова Уляна Кирилишин.

Що відомо про відзначення Дня Героїв України на Тернопільщині

Читайте також

На початок