Зниклі безвісти: куди звертатися рідним на Кіровоградщині

Зниклі безвісти: куди звертатися рідним на Кіровоградщині

Зниклі безвісти: куди звертатися рідним на Кіровоградщині
Представництво Уповноваженого з розшуку зниклих безвісти місяць працює в Кропивницькому. . Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працює представництво Уповноваженого з розшуку зниклих безвісти. Представниця Уповноваженого Тетяна Бородіна розповіла Суспільному, який алгоритм дій для родичів військових чи цивільних, які зникли.

Людина, яка розшукує безвісти зниклого під час бойових дій, має передусім звернутися до Нацполіції – написати заяву. Далі дані вносять до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. Також потрібно звернутися до територіального центру комплектування з заявою, щоб отримати з військової частини акт службового розслідування, копію наказу про зарахування військового до частини, копію наказу про бойове завдання. Консультацію можна отримати в Національному інформаційному бюро за номером 16-48.

За словами Тетяни Бородіної, згідно з чинним законодавством зниклі безвісти й полонені перебувають в одній категорії – зниклі безвісти. Це триває до тих пір, доки людина не повертається з полону. "Призначається слідчий у цій справі й далі він веде цю справу, передає за підслідністю, чи ця справа залишається на місцях".

Представництво Уповноваженого з розшуку зниклих безвісти в Кропивницькому працює місяць. Уповноважений – Олег Котенко, разом зі своїми товаришами з 2014 року організували групу "Патріот", займалися пошуками та обміном полонених, розповіла Тетяна Бородіна. "Ми "проводимо" родину, яка втратила зв'язок зі своєю рідною людиною по всіх державних структурах, по всіх органах, які вони повинні пройти".

Звертатись потрібно у кімнату 195, яка знаходиться у будівлі обласної військової адміністрації за адресою площа Героїв Майдану, 1 (вхід з вулиці Чміленка). Телефон 0969672603.

За місяць отримали 280 звернень від рідних зниклих безвісти військових. За потреби, можуть допомагати родичам зниклих безвісти цивільних людей. Поки таких заяв не надходило.

Мати зниклого військового Анжела, прізвище попросила не називати з міркувань безпеки, майже рік шукає свого сина. За допомогою прийшла в представництво Уповноваженого з розшуку зниклих безвісти. Каже, зручно, що представництво відкрили у Кропивницькому. Не треба їздити в Київ.

Жінка розповіла, через три дні, після того, як син не вийшов на зв'язок, звернулася у Координаційний штаб. "У всі структури, які займаються пошуком, дала дані. Багатьом родинам безвісти зниклих доводиться самотужки шукати слідчих, звертатися до військових частин, щоб отримати певні документи".

Анжела вважає, сім’ям безвісти зниклих потрібна допомога психологів. "Як людина не тримається, але дуже важко. Кожен день – це потужна напруга, стан очікування. Потрібна допомога спеціалістів. Я чекаю свою дитину, обійму, скажу, як я його люблю, і дуже за ним сумую".

Вибір редакції

На початок