Богдан Бондаренко провів перший старт за 10 місяців, два українські стрибуни на подіумі: результат змагань у Польщі

Богдан Бондаренко провів перший старт за 10 місяців, два українські стрибуни на подіумі: результат змагань у Польщі

Богдан Бондаренко провів перший старт за 10 місяців, два українські стрибуни на подіумі: результат змагань у Польщі
Богдан Бондаренко. Фото: AP Photos

У Білостоку українські легкоатлети загалом здобули три медалі.

Українські стрибуни у висоту здобули дві нагороди на легкоатлетичному турнірі в польському Білостоку. Місця на подіумі посіли Дмитро Нікітін та Вадим Кравчук.

Окрім Нікітіна й Кравчука, Україну на чоловічому з турнірі зі стрибків у висоту представляв Богдан Бондаренко. 33-річний українець проводив свій перший турнір за 10 місяців — із серпня 2022 року, коли посів сьоме місце на змаганнях в німецькому Бюлі.

Конкуренцію українцям у заявці з шести атлетів склали господар змагань, призер чемпіонатів світу та Європи серед молоді Матеуш Колодзейські, цьогорічній чемпіон Європи в приміщенні Дауве Амелс та чемпіон Великої Британії 2020 року Джоел Кларк-Хан.

Як пройшов турнір

Бондаренко у першому старті після тривалої паузи з першої спроби підкорив висоту в 2.10 метра. Проте припустився трьох помилок вже на наступній позначці в 2.14, посівши останнє, шосте місце в заліку.

Натомість Нікітін без помилок пройшов чотири перші позначки на шляху до свого першого подіуму в сезоні. Зупинився Дмитро лише на висоті у 2.23 метра, якої дісталися він та фаворит турніру, нідерландець Амелс.

Показника у 2.17 метра, якого Вадим Кравчук досягнув з третьої спроби, вистачило для "бронзи". Колодзейські та Кларк-Хан теж дісталися позначки, проте провалили усі спроби на цій висоті.

Зрештою, Амелс став єдиним з учасників, хто перестрибнув планку на 2.23 метра — зі своєї другої спроби. Надалі нідерландець замовляв і 2.26 з 2.30 метра, але припустився двох та однієї помилки відповідно на цих рубежах.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki. Стрибки у висоту — чоловіки

  1. Дауве Амелс (Нідерланди) — 2.23 метра
  2. Дмитро Нікітін (Україна) — 2.20
  3. Вадим Кравчук (Україна) — 2.17

Ще одну нагороду збірній Україні приніс Роман Кокошко, що посів друге місце на турнірі зі штовхання ядра. "Срібний" результат українця — 20.41 метра.

Першим місцем Кокошко поступився лише чемпіону Європи 2018 року Міхалу Гаратику з Польщі. "Бронзу" здобув чинний чемпіон Європи, хорват Філіп Міхалевич.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki. Штовхання ядра — чоловіки

  1. Міхал Гаратик (Польща) — 20.92 метра
  2. Роман Кокошко (Україна) — 20.41
  3. Філіп Міхалевич (Хорватія) — 20.13

Що відомо

  • Для Нікітіна старт у Білостоку став першим у сезоні-2023. Минулого року українець здобув дві перемоги на змаганнях зі стрибків у Фінляндії.
  • Кравчук цього року брав участь у чемпіонаті Європи в приміщенні, де зупинився на стадії кваліфікації. На подіумі міжнародних змагань він опинився вперше у сезоні-2023.
  • Богдан Бондаренко — бронзовий призер Олімпіади-2016 в стрибках у висоту. Чемпіон світу 2013 року та Європи — 2014-го. Переможець Європейських ігор-2019.
На початок