РФ використає інциденти на Бєлгородщині, щоб оголосити себе "жертвою війни" — британська розвідка

РФ використає інциденти на Бєлгородщині, щоб оголосити себе "жертвою війни" — британська розвідка

Кремль
Кремль у Москві, Росія Фото: АР

Між 19 і 22 травня 2023 року російські сили безпеки ймовірно тричі зіткнулися з партизанами у Бєлгородській області. Росія майже напевно використає ці інциденти, щоб підтвердити офіційний наратив про те, що вона є "жертвою війни".

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"Між 19 і 22 травня 2023 року російські сили безпеки, ймовірно, зіткнулися з партизанами принаймні в трьох місцях у Бєлгородській області Росії, поблизу українського кордону. Особи партизанів залишаються непідтвердженими, але російські антирежимні групи взяли на себе відповідальність", — йдеться у звіті.

Зазначається, що найсерйозніший інцидент стався біля міста Грайворон.

"Крім вогню зі стрілецької зброї поблизу місць інцидентів спостерігалося зростання кількості вогневих атак безпілотників або непрямих обстрілів. Росія евакуювала кілька сіл і направила в цей район додаткові сили безпеки", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що Росія стикається з дедалі серйознішою загрозою безпеці у своїх прикордонних регіонах із втратами бойових літаків, атаками із застосуванням саморобних вибухових пристроїв на залізничні лінії, а тепер і з прямими партизанськими діями.

"Росія майже напевно використає ці інциденти, щоб підтвердити офіційний наратив про те, що вона є "жертвою війни", — наголосили у відомстві.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що "ситуація складна, легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

"Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни", — зазначили там.

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.

За словами речника президента РФ Пєскова, якого цитують російські медіа, Путіну вже відзвітували про "спробу прориву". Він назвав події в Бєлгородській області "українською диверсією", мета якої "відвернути увагу від бахмутського напрямку". Пєсков додав, що російські сили намагаються знищити "диверсантів".

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

На початок