У Львові погасили марку, яку створили за допомогою штучного інтелекту

У Львові погасили марку, яку створили за допомогою штучного інтелекту

У Львові погасили марку, яку створили за допомогою штучного інтелекту
Фото: Львівської ОВА

У Львові погасили поштову марку, присвячену народному художнику України Івану Марчуку. Її створили з використанням штучного інтелекту. Це перша марка в Україні, яку створили із застосуванням ШІ. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Погашення марки відбулося 22 травня у приміщенні Львівської ОВА. Створив цю марку художник Володимир Козюк.

"Марка представляє наших українців, а саме генія сучасності, генія мистецтва Івана Марчука. Для початку тираж складатиме 1000 екземплярів — як подарунок для тих наших іноземних партнерів, які прославляють Україну і допомагають ЗСУ, біженцям, волонтерським та іншим доброчинним організаціям, які знаходяться за межами України", — розповів автор ідеї Юрій Котик.

У Львові погасили марку, яку створили за допомогою штучного інтелекту
У Львові погасили марку, яку створили за допомогою штучного інтелекту. Фото: Львівської ОВА

Український художник Іван Марчук входить до рейтингу британської газети The Daily Telegraph "Сто геніїв сучасності".

Директор Львівської дирекції АТ "Укрпошта" Євген Кравчук зазначив, що унікальна поштова марка "з зображенням українського генія, — це спосіб розповісти світові про культурних, громадських та інших відомих діячів України".

Хто такий Іван Марчук

Іван Марчук народився на Тернопільщині 1936 року та навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва. Художник вигадав власну техніку написання робіт — пльонтаризм. Це сплетіння у зображенні безлічі штрихів.

Іван Марчук створив близько 5 000 робіт, відкрив понад 150 монографічних та 50 колективних виставок. Його роботи знаходяться у музеях на п'яти континентах. Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла його до Золотої гільдії (до якої входить 51 художник зі всього світу) та обрала почесним членом наукової ради академії.

Однак міжнародному визнанню передували тривалі напади депресії та заборонені виставки у колишньому СРСР.

Читайте також: "Люди дивляться, а художник бачить". Який він, унікальний стиль українського генія Івана Марчука

Вибір редакції

На початок