Київзеленбуд передав місту Ізюм квіти, дерева та кущі

Київзеленбуд передав місту Ізюм квіти, дерева та кущі

Київзеленбуд передав місту Ізюм квіти, дерева та кущі
Київзеленбуд допоможе озеленювати місто Ізюм Фото: КО "Київзеленбуд"

Столичні зеленбудівці передали місту Ізюм зелені насадження для місцевого центрального парку. Це відбулося в рамках Всеукраїнської акції "Славні ЗСУ зробили місто Ізюм вільним і мирним, а ми зробимо зеленим і квітучим". Про це повідомили в пресслужбі Київзеленбуду.

"За час окупації, з квітня по вересень 2022 року, внаслідок обстрілів авіабомбами і снарядами по парку міста Ізюм, було знищено 198 дерев, а також кущі та квітники. Зараз місцева влада та громада поступово відновлюють благоустрій та поновлюють зелені насадження",— йдеться у повідомленні.

До озеленення долучилися організації та розсадники Донецької, Харківської, Полтавської та Київської областей. Зокрема, комунальне об’єднання "Київзеленбуд" передало квіти для центральної композиції, а також дерева та кущі.

Столичні садівники зауважили, що будуть і надалі підтримувати українські міста, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Що відомо про озеленення та створення скверів і заказників у Києві

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 13 квітня у столиці "оцифровано" майже 23000 зелених насаджень.

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра". Жителям міста пропонували долучитися до обговорення. Наприкінці квітня цій земельній ділянці надали статус скверу.

Депутати міської ради планують надати Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" у постійне користування земельну ділянку біля Совських ставків для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень.

У Деснянському районі Києва природну територію лісових кварталів Броварського лісництва планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Орієнтовна площа складає 125 га. Там екологи виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Бернської конвенції.

Минулого року у столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. Цього року збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Вибір редакції

На початок