722 заявки у "Дії" на відновлення пошкодженого житла надійшло від жителів Чернігівщини. Люди, чиє житло пошкоджене внаслідок російської агресії, продовжують подавати заявки на участь в програмі "єВідновлення". Про це Суспільному повідомив перший заступник начальника обласної військової адміністрації Костянтин Мегем. Загалом в області зафіксовано понад 18 тисяч повідомлень про пошкоджене і знищене житло.
"Дев'ять тисяч, це повідомлення, щодо квартир. Близько восьми тисяч по приватному житлу, і 1000 — це інші житлові приміщення. Відповідно, органами місцевого самоврядування мають бути створені комісії, які будуть визначати розмір компенсації за пошкоджене та знищене майно".

Від 10 травня в Україні стартувала програма допомоги у відновленні житла "єВідновлення". Претендувати на компенсацію можуть ті, хто залишив заявку на участь у програмі й не відновив пошкоджене житло за власні гроші.
"Громадянин має зайти в мобільний додаток "Дія" і сформувати необхідний документ або звернутися з заявою до територіального ЦНАПу, або звернутися до нотаріуса, який також може подати інформаційне повідомлення від імені громадянина. Після цього громадянин має відкрити спеціальний рахунок "єВідновлення" в одному з банків-партнерів, які долучилися до цієї програми. Після цих двох кроків громадянин має в дії сформувати заяву на отримання компенсації", — розповів в.о. начальника управління містобудуванні і архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня.

Розмір компенсації складе до 200 тисяч гривень. Їх нададуть, якщо житло пошкоджене через бойові дії, підлягає відновленню. Скористатися програмою не зможуть люди, які самостійно відбудували своє житло, або якщо нерухомість територіально перебуває на окупованій території.
"8 травня ми вже створили комісію і плануємо 23 травня провести перше засідання, бо маємо в «Дії» вже 68 повідомлень від людей. Доведеться заходити у кожен двір, і оцінювати масштаби руйнувань. Комісія оцінить масштаби руйнувань при власнику приміщення, заповниться чек-лист і власник приміщення при комісії його підпише і тільки після цього він буде занесений у «Дію»", — пояснила голова Іванівської громади Олена Швидка.

За словами Костянтина Мегема, програма в "Дії" сама обрахує суму компенсації.
"Комісія має з’явитися безпосередньо на об’єкт по заявці від власника, оцінити ступінь руйнувань, вона має заповнити відповідний чек-лист, потім інформація з цього чек – листа у своїй програмі в кабінету, і там програма обраховує суму компенсації, яка має бути".
Кошти, які надасть держава на відновлення можна буде витратити на замовлення ремонтних послуг, на придбання будівельних матеріалів.
Дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.