На Тернопільщині судитимуть двох жителів, яких підозрюють у привласненні гуманітарної допомоги

На Тернопільщині судитимуть двох жителів, яких підозрюють у привласненні гуманітарної допомоги

На Тернопільщині судитимуть двох жителів, яких підозрюють у привласненні гуманітарної допомоги
Фото: Тернопільська обласна прокуратура

Судитимуть двох жителів Шумщини, яких підозрюють у привласненні гуманітарної допомоги для громади на понад 367 тисяч гривень. Про це Суспільному повідомила речниця Тернопільської обласної прокуратури Леся Гурецька.

За її словами, прокурори Кременецької окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо двох місцевих жителів, які задля незаконної наживи та власного збагачення, заволоділи гуманітарною допомогою з-за кордону для Шумської територіальної громади (ч. 3 ст. 190 КК України).

"За даними слідства, директор одного із товариств Шумщини разом із знайомою організував у власних складських приміщеннях сортування гуманітарної допомоги з-за кордону. Українка, яка мешкала в Польщі, довіряючи цим людям, передавала їм харчові продукти, одяг, взуття, лікарські засоби та засоби особистої гігієни, які призначалися для Шумської територіальної громади. Підозрювані обіцяли сортувати одержані предмети гуманітарки та відправити їх до вказаного у деклараціях місця призначення, проте, задля власного збагачення, заволоділи чужим майном на понад 367 тисяч гривень", – каже Леся Гурецька.

Склад з гуманіиарною допомогою
Гуманітарна допомога на складі. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

"Також обвинувачені привласнили й незаконно зберігали велику кількість нарковмісних лікарських засобів з переданої гуманітарної допомоги, у зв’язку з чим їх дії додатково кваліфіковано за ч. 3 ст. 309 КК України", – розповіла речниця обласної прокуратури.

За словами Лесі Гурецької, санкції інкримінованих статей Кримінального Кодексу України передбачають покарання до 8 років позбавлення волі.

Що відомо в справі про привласнення гуманітарної допомоги

Читайте також

На початок