Немає аналогів. Кропивничанин місяць не може купити ліки, які проходять перереєстрацію

Немає аналогів. Кропивничанин місяць не може купити ліки, які проходять перереєстрацію

Немає аналогів. Кропивничанин місяць не може купити ліки, які проходять перереєстрацію
Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Анатолій Царьов місяць не може купити в аптеці потрібний препарат для лікування порушення ритму серця. Ліки періодично проходять перереєстрацію, тоді зникають з аптек, розповіла фармацевтка Ольга Касьянова. Не мають у продажу й ліків виробництва Росії та Білорусі – їх замінюють українськими аналогами.

Ліки проходять перереєстрацію

68-річний кропивничанин Анатолій Царьов п’ять років хворіє на екстрасистолію – це порушення ритму серця. Весь цей час приймав єдиний препарат. Його не може купити протягом місяця, обійшов усі аптеки Кропивницького.

"У мене залишилася пластинка на п'ять днів. Що потім робити, я не знаю. У мене йде порушення ритму серця, б’є аж у горло, і невідомо, чим це може закінчиться".

Фармацевтка Ольга Касьянова пояснила, ліки, які потрібні чоловіку, випускає латвійське фармацевтичне підприємство, їх аптека має отримати до кінця травня.

"Потрібно перечекати, поки препарат пройде перереєстрацію, отримає всі документи, сертифікати й тоді він з’явиться у продажу. Такі ситуації виникають нечасто, тому що зазвичай за дієвою речовиною можна підібрати аналогічний препарат. У даній ситуації аналогів цього препарату немає".

Анатолій Царьов говорить, у березні звертався у Міністерство охорони здоров'я щодо відсутності препарату в аптеках. 11 квітня отримав відповідь: "Вказаний препарат може бути відсутнім в аптеках з різних причин, пов’язаних, зокрема, з виробництвом, дистрибуцією тощо. Питання постачання лікарських засобів на ринок України знаходиться у межах повноважень виробника препаратів".

Речниця Міністерства охорони здоров’я Олена Фесюн сказала, скарг від людей про відсутність потрібних їм ліків протягом року не було.

Ліки виробництва Росії та Білорусі заборонені

Ольга Касьянова розповіла, трапляються ситуації, коли відвідувачі просять ліки виробництва Росії та Білорусі. Їх не продають після ухвалення Верховною Радою у травні минулого року закону про обмеження обігу ліків, виробництво яких розташоване у цих двох країнах. На їх місце зайшли препарати українських виробників з такою самою дієвою речовиною: "Деякі навіть дешевші", – говорить фармацевтка.

Сімейний лікар Сергій Радько порахував, за рік до нього звернулися десять пацієнтів з проханням виписати препарати виробництва Росії чи Білорусі. "Я їм пропонував наші українські препарати з такою самою дієвою речовиною. У протоколах лікування різних захворювань прописана дієва речовина, а не назва препарату. Для того, щоб не популяризували певну фармацевтичну фірму".

На початок