Київраду просять перейменувати вулицю на честь політв'язня та військового Геннадія Афанасьєва

Київраду просять перейменувати вулицю на честь політв'язня та військового Геннадія Афанасьєва

Київраду просять перейменувати вулицю на честь політв'язня та військового Геннадія Афанасьєва
Геннадій Афанасьєв. фото: facebook.com/oleg.sentsov

Київраду просять перейменувати вулицю Заслонова у столиці на честь політв'язня Кремля та військового Геннадія Афанасьєва. Відповідну петицію зареєструвала акторка Ірма Вітовська.

Авторка звернення закликала депутатів Київради назвати вулицю у Дарницькому районі на честь "політичного в’язня Кремля, борця за український Крим", який воював у Київській, Харківській, Донецькій та Луганській областях.

"Костянтин Заслонов – співробітник НКВС, який все своє життя жив і працював на території Росії та Білорусі. Його постать не має жодного відношення до Києва або України", — йдеться в петиції.

Що відомо про Геннадія Афанасьєва

Геннадій Афанасьєв народився 8 листопада 1990 року у Сімферополі. Після окупації Криму Росією він став одним із фігурантів справи так званої "групи Сенцова", в межах якої російські окупаційні сили переслідували кримчан, що виступали проти анексії півострова.

Російські окупанти затримали Геннадія Афанасьєва 9 травня 2014 року. Він провів у російських катівнях 767 днів. Понад рік Афанасьєв просидів у Лефортівський в’язниці в Москві, звідки був етапований у в’язницю в Республіці Комі.

14 червня Афанасьєв був помилуваний президентом РФ Володимиром Путіним. Його та ще одного політв’язня Юрія Солошенка обміняли на журналістів Олену Глищинську та Віталія Діденка.

Після початку російського вторгнення в Україну Афанасьєв долучився до лав територіальної оборони Києва. 18 грудня він загинув у боях на Луганщині. 30 грудня у Михайлівському золотоверхому соборі у Києві відбулася церемонія прощання із Геннадієм.

Вибір редакції

На початок