Жителі прикордонних районів Житомирщини зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів

Жителі прикордонних районів Житомирщини зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів

Жителі прикордонних районів Житомирщини зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів
Фото: publish.com.ua

На початку травня 2023 року служба Держспецзв'язку анонсувала запуск в Україні державного мультиплексу МХ-7, завдяки якому українське телебачення та радіо зможуть дивитися в населених пунктах прикордоння. У відповіді на запит Суспільного у пресслужбі Держспецзв'язку розповіли, що в рамках проєкту на Житомирщині встановили п'ять передавачів, які розширять там мережу покриття, зокрема й для прикордоння.

Завдяки цьому жителі населених пунктів Житомирщини на кордоні з Білоруссю зможуть безкоштовно дивитися 12 українських телеканалів та слухати три програми суспільного радіо.

"Це важливий крок у протистоянні російській пропаганді. Ми зробили все можливе, щоб забезпечити сигналом наших громадян, позбавлених змоги дивитися українське телебачення", – цитує пресслужба голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя.

З його слів, мультиплекс працюватиме саме на метрових хвилях, оскільки на дециметрових – весь частотний ресурс зайнятий, а погодження на будівництво додаткових передавачів є дуже тривалим процесом. В метровому ж діапазоні наразі частотний ресурс вільний, що створює додаткові можливості розширення трансляцій українських телеканалів.

Мультиплекс МХ-7 складається, в тому числі, із 158 передавачів, п'ять з яких встановлено в Житомирській області. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів, сигнал передаватимуть у некодованому вигляді. Точна кількість населених пунктів Житомирської області, у яких буде можливість прийому сигналу МХ-7, стане відомою вже після запуску мультиплексу. За попередніми підрахунками фахівців Держспецзв'язку, сигнал мультиплексу покриватиме 90% території України.

Щодо того, які саме канали можна буде дивитися, то це питання вирішуватимуть на конкурсі – його має оголосити Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

На будівництво мультиплексу знадобилося 357 мільйонів гривень.

"Бюджетні гроші не використовувалися – підприємство взяло кредит під гарантії Уряду. Підприємство самостійно повертатиме кредит з доходу від власної діяльності", – йдеться у відповіді на запит Суспільного.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок