"Стаємо сильнішими": Зеленський підбив дипломатичні підсумки тижня

"Стаємо сильнішими": Зеленський підбив дипломатичні підсумки тижня

"Стаємо сильнішими": Зеленський підбив дипломатичні підсумки тижня
Президент Володимир Зеленський під час звернення до народу Японії на саміті G7, 21 травня 2023 року. Фото: Офіс президента України

Дипломатичні зусилля України забезпечують її підтримку з боку країн-партнерів та наближають перемогу на фронті.

Про це заявив 21 травня під час традиційного вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський.

"Завершуємо цей дуже непростий, але дуже важливий тиждень. У п’ятницю – Ліга арабських держав. Субота й неділя — G7 плюс Україна та ще розширений формат — сім плюс партнери, зокрема Глобальний Південь, плюс Україна. Інтенсивно", — зазначив гарант.

За його словами, світ чує позицію України.

"Захист і гарантії безпеки, повернення всіх наших територій, всіх наших людей, справедливість, реалізація нашої формули миру. Щодо кожного суттєвого для України пункту маємо порозуміння зі світовою більшістю. І разом будемо збільшувати український потенціал", — підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що на у Хіросімі Україна була справді почесним учасником роботи "Великої сімки". Він додав, що українська тематика перебувала в центрі уваги, окремо виділивши плідне спілкування з главами інших держав.

"Зустріч із президентом Байденом – і, як завжди, стаємо сильнішими після таких переговорів. Зустріч із лідером Індонезії – змістовно. Зустріч із президентом Республіки Корея — є потенціал для міцних відносин. Зустріч із премʼєр-міністром Канади Трюдо –дякую, Джастіне, тобі. Поспілкувався з лідерами В’єтнаму та Австралії. Окремо й детально говорили з Прем’єр-міністром Японії – будемо посилювати співпрацю", — сказав глава України.

Він також нагадав, що 21 травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій.

"Наша єдність зі світом, наш захист для українців та наша сила — сила Української держави — буде і найбільш достойним ушануванням пам’яті наших людей — різних поколінь, — чиє життя було зламане та розтоптане російським злом, цією багатолітньою тиранією, яка змінює форму, але вбиває однаково жорстоко", — підсумував Володимир Зеленський.

На початок