Захід передаватиме Україні літаки підрозділами, а не поштучно — Ігнат

Захід передаватиме Україні літаки підрозділами, а не поштучно — Ігнат

Захід передаватиме Україні літаки підрозділами, а не поштучно — Ігнат
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Суспільне

Найімовірніше, країни Заходу передаватимуть Україні літаки одразу цілими підрозділами, а не окремими одиницями.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Ці літаки будуть передаватися підрозділами. Авіаційні підрозділи — це щонайменше ескадрилья. У нашому варіанті — це 12 плюс літаків", — зазначив військовий.

Він додав, що у західних партнерів ескадрилья нараховує до 18 літаків.

Раніше під час саміту G7 канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина не планує долучатись до майбутніх постачань винищувачів F-16 Україні, оскільки Бундесвер не має на озброєнні таких літаків. Водночас він додав, що заплановане навчання українських пілотів на американських літаках є важливим "меседжем" для РФ.

"Росія має усвідомити, що не може розраховувати на те, що – якщо війна триватиме досить довго – їм вдасться досягти успіху", — наголосив Шольц.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У січні 2023-го міністр оборони України Резніков повідомив, що "надіслав Санта-Клаусу листівку зі списком побажань, і винищувачі також у цьому списку".

Глава МЗС Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони України винищувачів F-16.

16 січня президент США Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.

Також Британія та Німеччина заявили, що поки що не розглядають можливість передачі Україні винищувачів.

На девʼятому "Рамштайні", де очікувався розгляд питання авіації для України, партнери вирішили надати Україні більше боєприпасів, ППО та підзвітності.

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

На початок